Ads_700x200

sobota, 20 grudnia 2014

ATNEL-WIFI232-T - konfiguracja STA

Witam,

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić w dwóch niestety odcinkach z uwagi na "małą awarię" zasady konfiguracji modułów WIFI w trybie STA (station) a także po raz pierwszy zaprezentować moje autorskie oprogramowanie "ATB WIFI Config" służące do mega wygodnej i szybkiej (wręcz błyskawicznej) konfiguracji tychże modułów, do przygotowania ich do pracy. Zaczniemy po kolei od zwykłego terminala aby zobaczyć z czym wiąże się katorga - wydawania ręcznie poleceń AT a skończymy na komfortowej konfiguracji za pomocą dedykowanego programu ;) Zapraszam na chwilę wytchnienia z poradnikami .... Jeśli tak mogę to określićPoniżej część pierwsza


tu będzie część druga - czekamy spokojnie ....


;)

8 komentarzy:

 1. Dzięki za poradnik ;-)
  P.S
  Świetne poczucie humoru

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny poradnik.
  Osobiście używam routera linksys wrt54gl (ty chyba Mirku masz coś podobnego ,jak dobrze zauważyłem), w każdym razie może warto też wspomnieć ,że niektóre routery mają załączone filtrowanie po adresie Mac (ja mam załączone w swoim) i wtedy adres mac z zakładki programu wi-fi config jest bardzo przydatny (bo nie trzeba go szukać :) ),trzeba go też dopisać do listy w routerze. Ale każdy kto ma router i bawił się konfiguracją chyba dobrze to wie. Tak czy inaczej widzę ,że sam program do obsługi tych modułów ułatwi bardzo życie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem króciutko - DOKŁADNIE tak jak piszesz ;) każdy kto się bawił routerm i zna się co nieco na ustawieniach, sieciach, wie co to tablica ARP i filtrowanie po MAC adresach to doceni także możliwości tego modułu oraz możliwości zmiany MAC adresu która objęta jest dodatkowo specjalnym nadzorem ;)

   Usuń
 3. Super są te moduły ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam ja muszę powiedzieć, że nie jestem wprawdzie żadnym kozakiem, jeśli chodzi o sieci, ale zainteresowało mnie to rozwiązanie. Na tablicy się trochę znam, a ten moduł wydaje mi się lepszy od tych, których używałem do tej pory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do sprawdzenia tego modułu, ja wciąż odkrywam jego możliwości. Zastosowałem go już w wielu projektach, które śmigają już ślicznie jakiś czas bez najmniejszych problemów

   Usuń
 5. Panie Mirku ma w domu komputer(7) i laptop(xp).przeważnie korzystam ze starszego laptopa ale mi nic niechciało działa np:w terminal komenda+++ nie reagowała.gdy chciałem się połączy przez program ATBWIFI w zakładce ''terminal'' wyskakiwał mi takie coś AT+ - TIMEOUT.Natomiast gdy poszłem na lepszy komputer z windowsem 7 wszystko działało swietnie i rewelacyjne.Czy z laptopem coś nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorki ale nie mam pojęcia - coś musisz mieć nie tak z tym kompem z XP

   Usuń