Ads_700x200

środa, 30 sierpnia 2017

DELPHI - jak stworzyć komponent w 50 krokach !

Witam,

TEGO JESZCZE NIE BYŁO! Tym razem na blogu prawdziwy poradnik ale ... tym razem tylko tekstowo obrazkowy ;) tak tak - dla tych, którym czasem za długo jest oglądać poradniki - taki mały ale mam nadzieję, przyjazny skrót z tychże poradników. Mam nadzieję, że niejednej osobie się przyda i niejednej uratuje spore ilości włosów na głowie przed wyrwaniem. Poradnik ma na CELU mega precyzyjne naświetlenie KAŻDEGO nawet NAJDROBNIEJSZEGO kroku tworzenia (UWAGA!) szkieletu własnego komponentu w Delphi ale ... ale tak, żeby był od razu wraz z piękną i działającą własną IKONKĄ w palecie komponentów Delphi, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Proszę mi uwierzyć, że często mała odchyłka w niektórych miejscach od prezentowanych niżej kroków - może spowodować, że wprawdzie komponent się zainstaluje ale niestety - będzie pozbawiony np ikonki, albo w ogóle się nie zainstaluje albo źle zainstaluje. Tymczasem tu przedstawiam WSZYSTKO, nawet z przeprowadzeniem końcowego testu działania. A więc nie ma mowy aby mogło to nie wyjść komuś, o ile ktoś się "nie rąbnie" ;) Ale to już nie moja wina. W razie czego można "OD NOWA" ;) Przy okazji dodam, że przygotowałem ten poradnik tak jak sam chciałbym się w oparciu o niego nauczyć, a czego ZAWSZE brakowało. Myślę, bez zbędnej skromności, że jest to bardzo unikatowy poradnik. Zapraszam ;)

sobota, 26 sierpnia 2017

Magic MATRIX - podstawy - Teoria PIXELI ;)

Witam,

Rozpoczynamy zatem coraz bardziej szczegółowe poradniki dotyczące wyświetlacza MAGIC MATRIX. Dzisiaj wstęp dla zupełnie początkujących w tych zagadnieniach - czyli - jak radzić sobie z wyznaczaniem pixeli na TAŚMIE LED ;) tak tak - mamy niby ekran ... a tak naprawdę to jest najzwyklejsza taśma LED, tylko trzeba sobie ot - w głowie co nie co przestawić - żeby patrzeć na taką taśmę jak na prawdziwy ekran. Dopiero wtedy można zacząć myśleć o pixelach na ekranie i dopiero wtedy wszystko zaczyna robić się jasne i przejrzyste.

MAM NADZIEJĘ, że w przeciwieństwie do andruino i ichniego "neo-koci-pixel" każdy tym razem będzie w stanie zrozumieć jak to działa w środku! A to z kolei spowoduje, że dużo łatwiej będzie nawet MEGA początkującej osobie zaprojektować sobie we własnym zakresie taki ekran - bez szukania tzw GOTOWEGO kociego-SKECZA do andruino na swój pomysł. I co ? jak ktoś nie znajdzie skecza to nie zrobi? ;) ... NEIN! ... tym razem skecze zostawiamy dla kabaretów - a MY ZACZYNAMY przygodę z pełnym zrozumieniem w języku C jak to działa - zapraszam! NIE MA MOCNYCH - teraz KAŻDY zrozumie! ;)

środa, 23 sierpnia 2017

B4A - SERVICE aplikacje działające w Tle

Witam i zapraszam na krótki poradnik dotyczący pracy w tle aplikacji w Androidzie, oczywiście jak chodzi o Basic4andorid ;)

niedziela, 20 sierpnia 2017

Obudowa do Magic MATRIX od podstaw

Witam,

Zaczynamy na poważnie, czyli pierwszy odcinek na temat obudowy do projektu Magic MATRIX ;) Jak mówiłem pokażę to w detalach i liczę, że każdy będzie w stanie odtworzyć to we własnym zakresie, tym bardziej, że materiały do wykonania obudowy są wszędzie wokoło nas. Oczywiście omawiane przeze mnie wizje i sposoby wykonania mają być tylko inspiracją do Waszych dalszych własnych pomysłów. Wierzę, że powstaną dużo lepsze obudowy niż moja tu prezentowana. Będę czekał na informacje od Was na temat budowy własnych tego typu konstrukcji i liczę na to, że się pochwalicie swoimi pracami na naszym przyjaznym forum: www.forum.atnel.pl w dziale DIY (projekty sprzętowe). Myślę, że warto zabierać się za takie prace, i pewnie każdy prawdziwy pasjonat. hobbysta doskonale mnie rozumie. Zatem czas start! ;)

piątek, 18 sierpnia 2017

Magic MATRIX czas start

Witam,

Mam zaszczyt zaprosić Was na nowy cykl poradników, które będą krążyć wokół dość sporego projektu o jakim jest mowa w tytule. Magic MATRIX to rzeczywiście magiczny zegar matrycowy, kolorowy. A to wszystko za sprawą diod Magic LED WS2812B, które poniekąd już znacie z moich różnych poradników. Postanowiłem złożyć je w matrycę niewielkiej rozdzielczości. Zobaczcie, że ta rozdzielczość jest wręcz miniaturowa bo tylko 6x15 ! Jak więc na niej zmieścić w ogóle jakieś fornty, cyfry, napisy ? A jednak - dzięki takim narzędziom jak Pixel FACTORY, dało radę! Pewnie się zastanawiacie z kolei dlaczego TAK DRASTYCZNIE mała rozdzielczość ? hmmm to nie przypadek - i wbrew pozorom wiecie co decydowało ? Nie tylko pewien bardzo nietypowy materiał na obudowę, bo dałoby radę zdobyć nieco inny, ale główny powód to pobór prądu ! Tak tak - tego typu projekt to spore wyzwanie nie tylko jeśli chodzi o mechanikę czyli obudowę, ale też elektronikę, żeby nie wspomnieć o wyzwaniach programistycznych. Jeśli spotka się to wszystko z waszym zainteresowaniem, to mam nadzieję w najbliższym czasie przybliżyć Wam te wszystkie zagadnienia i pokazać, że KAŻDY, rozumiecie ? KAŻDY może sobie zrobić takie cudeńko! Zapraszam na małą ostatnią zajawkę!