Ads_700x200

wtorek, 7 maja 2013

Eagle 3D by phill2k z forum.atnel.pl

Witam,

tym razem nie mogło przejść bez echa zdarzenie na www.forum.atnel.pl jakim jest długo oczekiwany poradnik do Eagla 3D ale całkowicie nową metodą. Efekty jakie można uzyskać są dlatego powalające na kolana w stosunku do poprzedniej (starszej) metody ponieważ w tym przypadku wygenerowaną płytkę 3D możemy sobie swobodnie obracać i oglądać z KAŻDEJ strony, pod każdym kątem jak nam się żywnie podoba. A co za tym idzie także obrazek 2D można sobie wygenerować z dowolnego punktu widzenia ot tak, od ręki. Mówię wam, to cudeńko - to rozwiązanie, jak na skromne możliwości programu jakim jest Eagle. Polecam każdemu zapoznanie się z poradnikiem. Kolega phill2k jak zawsze przygotował kawał dobrej roboty, bo przecież to nie jego pierwszy poradnik na forum w zakresie Eagla ;) zapraszam:

niedziela, 5 maja 2013

MkAvrCalculator - BIG Update ;)

Witam,

Zgodnie z tą zapowiedzią, dotrzymuję słowa (chociaż wpadło kilkudniowe opóźnienie) i prezentuję najnowszą wersję programu MkAvrCalculator oraz kilka dodatkowych zmian, które ten update niesie za sobą. Dotyczą one także programu ATB Manager, Avrdude a także możliwości korzystania z układów przejściówek USB/RS232 w postaci FT232R jak pełnosprawnych programatorów dla mikrokontrolerów AVR pod ECLIPSE ! bez żadnych dodatkowych sztuczek i zmian w ustawieniach workspace, jak to do tej pory bywało. O dużej mierze, ten wielki update zawdzięczamy koledze Remik z naszego forum.atnel.pl, który przygotował specjalną kompilację programu Avrdude o czym szczegółowo mówię w krótkim kilkunastominutowym poradniku video. Zapraszam więc do jego obejrzenia oraz pobierania pakietu programów ze strony firmy Atnel, link poniżej filmu.

środa, 1 maja 2013

Terminal jako kolorowy wyświetlacz LCD ? (alfanumeryczny) ;)

Witam,

Tym razem pragnę zwrócić waszą uwagę na pewne być może drobne, może mało ważne ale arcyciekawe zagadnienie związane z takim jakby niestandardowym wykorzystaniem terminali wszelkiej maści, które przecież często używamy czy to do debugowania, czy prezentacji wyników naszych układów z mikrokontrolerami czy też wreszcie prezentacji danych dla klienta jeśli chodzi o urządzenia które tworzymy, budujemy. Tym bardziej jest to istotne, wziąwszy pod uwagę fakt, że np wiele osób na tym etapie jeszcze nie potrafi np posługiwać się jakimś językiem programowania na PC, i cierpi ponieważ nie może zbudować jakiejś wygodnej aplikacji dla klienta - żeby mógł z poziomu komputera, wygodniej konfigurować nasze urządzenie. I tu z pomocą przychodzi nam zapomniany jakoś ostatnio bodaj najpopularniejszy standard sterowania terminalami VT100 ! Praktycznie każdy terminal to obsługuje albo powinien obsługiwać. Na końcu poradnika dowiecie się dokładnie o co chodzi i o jakich efektach mówię. Tym poradnikiem chciałbym więc odkurzyć niejako to zagadnienie i je ponownie spopularyzować - wierzę, że mi się uda z uwagi na prostotę wykorzystania we własnych dowolnych aplikacjach dzięki zaprezentowanej tu super prostej bibliotece, którą na dodatek możesz sam łatwo rozbudować o dodatkowe funkcjonalności. A jeśli to zrobisz - to proszę pochwal się tutaj co udało ci się osiągnąć ;)