Ads_700x200

sobota, 26 sierpnia 2017

Magic MATRIX - podstawy - Teoria PIXELI ;)

Witam,

Rozpoczynamy zatem coraz bardziej szczegółowe poradniki dotyczące wyświetlacza MAGIC MATRIX. Dzisiaj wstęp dla zupełnie początkujących w tych zagadnieniach - czyli - jak radzić sobie z wyznaczaniem pixeli na TAŚMIE LED ;) tak tak - mamy niby ekran ... a tak naprawdę to jest najzwyklejsza taśma LED, tylko trzeba sobie ot - w głowie co nie co przestawić - żeby patrzeć na taką taśmę jak na prawdziwy ekran. Dopiero wtedy można zacząć myśleć o pixelach na ekranie i dopiero wtedy wszystko zaczyna robić się jasne i przejrzyste.

MAM NADZIEJĘ, że w przeciwieństwie do andruino i ichniego "neo-koci-pixel" każdy tym razem będzie w stanie zrozumieć jak to działa w środku! A to z kolei spowoduje, że dużo łatwiej będzie nawet MEGA początkującej osobie zaprojektować sobie we własnym zakresie taki ekran - bez szukania tzw GOTOWEGO kociego-SKECZA do andruino na swój pomysł. I co ? jak ktoś nie znajdzie skecza to nie zrobi? ;) ... NEIN! ... tym razem skecze zostawiamy dla kabaretów - a MY ZACZYNAMY przygodę z pełnym zrozumieniem w języku C jak to działa - zapraszam! NIE MA MOCNYCH - teraz KAŻDY zrozumie! ;)
Oto dwa filmiki - jakże bardzo się uzupełniające i dla prawdziwych początkujących a nie tam dla Śpeców ;)


A TERAZ praktyka pikseli ;) zapraszam
;)

2 komentarze:

  1. Super poradnik ! O to właśnie chodzi, żeby taki początkujący jak ja wszystko zrozumiał, co i jak robić krok po kroku. Od malutkiego kroczku po biegi długodystansowe. Pozdrawiam gorąco. Z przyjemnością zobaczę kolejny poradnik.

    OdpowiedzUsuń