Ads_700x200

wtorek, 19 września 2017

Połączenie Magic MATRIX z ATB-WAV Playerem ;)

Od teraz możliwe staną się wszelkiej maści gadające zegarki i inne urządzenia, które potrzebują "aparatu mowy"

6 komentarzy:

 1. Ustawiana godzina przyciszenia z opcją bezwzględnego wyciszenia od g.00:00 do momentu aktywowania budzika - od tego momentu gada normalnie. Jeśli budzik nieaktywny to ustawiana godzina rozpoczęcia gadania. To moja propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie wygrywa pomysł na pełną automatykę gadającej "Pani" za pomocą fotorezystora, czyli gdy zegar przechodzi w ciemną noc - w taki specjalny tryb - gdy jest MAX ciemno (świeci wtedy tylko leciusieńko i tylko na czerwono - żeby nie razić w oczy_ to WTEDY Pani dostanie zakaz gadania ;) a jak się rozjaśni to rozpocznie pogaduszki. Pomysł żeby fotorezystorem uziemić panią podsunął jeden z widzów na YT. Wkrótce sprawdzę jak to się będzie sprawowało ;) aż już jestem ciekaw - tylko że na razie muszę przez kilka dni odłożyć zegarek na bok i coś innego porobić - ale wrócę i sprawdzę - wtedy dam znać ;)

   Usuń
 2. Też myślałem o czujniku światła i odpowiedniej reakcji, ale nie wiedziałem, że taki się tam znajduje :)
  Nie mniej jednak uzależnienie od jasności to jedno, a odrobina przyzwoitości ze strony zegara nakazywała by nie odzywał się on mimo słonecznego poranka przed budzikiem - poranna faza snu jest bardzo wrażliwa na bodźce i nawet cichy szept potrafi natychmiast wybudzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie to też racja, żeby w razie czego dodać opcję - żeby Pani MILCZAŁA aż budzik zadrynda ;)

   Usuń
 3. W nocy zegarek mógłby mówić szeptem, lub milczeć. Do wyboru przez użytkownika. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak szept to też jakieś rozwiązanie - i to potestuję ;)

   Usuń