Ads_700x200

piątek, 1 czerwca 2018

Wakacyjne warsztaty z Yellowbook - Zaczynamy! :)


Pierwszy czerwca 2018, tym dniem rozpoczynamy pierwszą letnią akcję wakacyjnych warsztatów. 

Dla niektórych okres letni oznacza dni wolne od szkoły, dla innych urlopy w pracy, a to wszystko sprowadza się do tego, że każdy z nas może wygospodarować sobie nieco więcej wolnego czasu niż zwykle.

Można poświęcić ten czas na przyjemności, a dla każdego majsterkowicza i hobbysty jest to przede wszystkim czas dzięki, któremu może zanurzyć się w świat swoich pasji.

Chcielibyśmy zaprosić was wszystkich do wzięcia udziału w naszych wakacyjnych warsztatach z naszą "żółtą książką - Wkuwamy C, majsterkuj razem ze mną" popularnie zwaną Yellowbook.Naszym celem jest pokazanie każdemu niezależnie od stopnia zaawansowania czy to w znajomości programowania w języku C, czy to umiejętności "złotej rączki" - jak stworzyć wspaniały projekt od A do Z. Na czerwiec tego roku wzięliśmy sobie za cel temat z naszej trzeciej książki jakim jest wyświetlacz ATB-MATRIX, który może posłużyć jako min. zegarek, bargraf audio, stacje pogodową, a przede wszystkim jako projekt dzięki, któremu można nauczyć się wielu nowych rzeczy.Jeżeli więc jesteś elektronikiem z zamiłowania i lubisz podłubać w układach elektronicznych, a może jesteś majsterkowiczem i zabawa z wszelkim narzędziami Ci nie straszna to jest to akcja dla Ciebie! :)

Postaramy się przeprowadzić każdego warsztatowicza krok po kroku przez cały projekt, którego część poradnikowa zaczyna się od dnia dzisiejszego, aż do ostatniego dnia czerwca. Druga część trwać będzie do końca lipca ale o tym za chwilkę. W trakcie trwania kursu zostaną poruszone tematy takie jak min.:
  • kwestie mechaniczne - czyli tworzenie obudowy z materiałów dostępnych w niemal każdym sklepie budowlanym "tuż za rogiem" ;) np. Castorama czy Leroymerlin.
  • temat lutowania - czyli jakie elementy zostaną zastosowane, w jakiej kolejności lutować poszczególne podzespoły i przede wszystkim jak polutować własną płytkę ATB-MATRIX (wyświetlacz) oraz ATB-MATRIX-DRV (sterownik)
  • przede wszystkim temat programowania w języku C - czyli min. magistrala SPI, pisanie wydajnego kodu w sposób nieblokujący, łączenie wielu bibliotek w jednym projekcie, przeportowanie projektu z jednego mikrokontrolera na inny, obsługa różnych rejestrów przesuwnych oraz łączenie ich kaskadowo, debugowanie kodu, zasada działania wyświetlaczy matrycowych, obsługa czujników temperatury, ciśnienia, natężenia światła oraz wiele innych...
  • temat szukania usterek, diagnozowania i rozwiązywania błędów w swoich układach oraz programach
Jak widać z powyższej listy tematów, jest tego naprawdę sporo, nie martwcie się jednak bo podążając za naszymi wideo poradnikami będziecie w stanie przejść przez to wszystko,a my mamy nadzieję, że ze zrozumieniem, a jeżeli pojawią się jakieś pytania to z chęcią odpowiemy na wszystkie zarówno na naszym blogu pod tym postem (oraz pod nowymi artykułami), na forum atnel, gdzie zostanie założony specjalny letnio-warsztatowy wątek - LINK DO TEMATU NA FORUM. Ponad to zaplanowaliśmy dwa webinary, czyli spotkania na żywo online podczas, których poruszymy niektóre z kwestii przedstawionych powyżej oraz będziemy odpowiadać na wsze pytania i pomagać z ewentualnymi problemami jakie napotkacie podczas prac nad projektem.

Poniżej przedstawiamy plan wideo poradników na najbliższy miesiąc - czerwiec 2018, w którym uwzględnione są również webinary:
 Film wprowadzający:

"Wakacyjne warsztaty z Yellowbook"

01.06.2018r
"Wakacyjna akcja - lutowanie płytek ATB-MATRIX"

05.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Webinar I"

07.06.2018r

"Wakacyjna akcja - testowanie wyświetlaczy na zestawie ATB"

08.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Jak przygotować grafikę i fonty na wyświetlacz matrycowy?"

12.06.2018r
"Wakacyjna akcja - składanie obudowy do ATB-MATRIX"

15.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Jak przenieść projekt na inny mikrokontroler?"

19.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Jak obsługiwać czujnik natężenia światła?"

22.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Jak obsługiwać RTC, czujnik temperatury i ciśnienia?"

26.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Jak zrobić bargraf audio"

29.06.2018r
"Wakacyjna akcja - Webinar II"

30.06.2018r
Chcemy podkreślić, że podczas warsztatów będziemy opierać się na treściach zawartych w książce "Wkuwamy C, majsterkuj razem ze mną" oraz będziemy bazować  na płytkach PCB: ATB-MATRIX i ATB-MATRIX-DRV. Z tego względu przygotowaliśmy specjalną promocyjną ofertę na stronie naszego sklepu dla osób, które jeszcze nie posiadają wyżej wymienionych rzeczy.

Dla osób, które zdecydują się na skorzystanie z naszej specjalnej oferty promocyjnej - otrzymają zaproszenie do specjalnej grupy na stronie facebook.com poświęconej naszym wakacyjnym warsztatom, na której odbędą się obydwa webinary, a ponadto na grupie będzie można dyskutować na temat całej akcji, podzielić się efektami swojej pracy, a ponadto zaplanowane są specjalne treści dotyczące warsztatów dla wakacyjnej grupy majsterkowiczów ;)

Osoby, które zakupiły w naszym sklepie książkę "Wkuwamy C, majsterkuj razem ze mną" po wcześniejszym kontakcie mailowym (zapytania prosimy kierować na adres wakacje@atnel.pl ) również otrzymają zaproszenie do grupy. 

Prosimy pamiętać, aby w treści maila podawać adres mailowy powiązany z kontem na serwisie www.facebook.com, ponieważ tylko w takim przypadku będzie możliwość wysłania przez nas zaproszenia do grupy. Po otrzymaniu przez nas wiadomości, będzie można się spodziewać zaproszenia do grupy w ciągu dwóch dni. Jeżeli pojawią się jakieś problemy dotyczące dołączenia do grupy, prosimy wszystkie pytania kierować na adres mailowy wakacje@atnel.pl

Zaplanowany jest również konkurs ze wspaniałymi nagrodami dla wszystkich uczestników akcji. Informacje wstępne, dostępne są w materiale wideo zamieszczonym na samej górze tego artykułu. Obserwujcie nas na bieżąco :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz