Ads_700x200

poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Warsztaty z YELLOWBOOK'iem

Witam,

Przede wszystkim bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli dotychczas projekt Yellowbook. Takiej skali wsparcia nie spodziewałem się w najśmielszych oczekiwaniach. W związku z tym, że projekt nadal zbiera środki, pomyślałem, że warto je wykorzystać tak aby również osoby wspierające miały z tego większy pożytek. Dlatego został przygotowany kolejny cel do realizacji. Jeśli uda się zebrać kwotę 49,5 tys zł, wtedy będą mogły ruszyć tzw "WARSZTATY Z YELLOWBOOK'iem" Szczegóły opisane są oczywiście na stronie projektu https://polakpotrafi.pl/projekt/yellowbook-c-w-praktyce (na dole strony). Kwota ta potrzebna jest w związku z tym, żeby możliwe było podjęcie się organizacji dla minimalnie 10 osób w każdej z trzech lokalizacji w Polsce. Cel zakłada bowiem, że odbędą się trzy tego typu imprezy w trzech różnych miejscach Polski. Na pewno będą to takie miasta jak: Katowice i Kraków, natomiast do wyboru przez wspierających za pomocą ankiet będzie jeszcze jedna z czterech miejscowości: Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań. Wkrótce ukażą się dwie ankiety. Jedna na naszym profilu FB zaś druga na forum Atnel. W celu realizacji zgłoszeń i sprawdzenia ilości zainteresowanych osób przygotowane zostały nagrody na stronie projektu z kwotą wsparcia 290zł dla każdej z trzech wymienionych lokalizacji. W ramach warsztatów odbędzie się cykl wykładów i szkoleń w zakresie języka C dla mikrokontrolerów AVR, które poprowadzę ja osobiście. Zakres tematyki będzie mógł być dopasowany do potrzeb uczestników konkretnych warsztatów. Więcej informacji w tym zakresie będzie mogło się ukazać później, gdy uda się zebrać minimum 10 chętnych w jednej lokalizacji. ZAPRASZAM na warsztaty oraz do dalszego wspierania projektu. 

11 komentarzy:

 1. Mirku,
  Jakie są perspektywy na spotkanie w Warszawie? Bardzo chętnie wesprę twój projekt i zakupie nowa książkę. Zastanawiam się na wyborem miejsca spotkania, najbardziej odpowiada mi Warszawa lub ostatecznie Kraków.
  Pozdrawiam,
  Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie projektu

   https://polakpotrafi.pl/projekt/yellowbook-c-w-praktyce

   podałem informację w jakim miastach mają odbyć się warsztaty. Na FB i na naszym forum są zapowiadane ankiety:

   https://www.facebook.com/events/780985522044416/

   http://forum.atnel.pl/topic16044.html?sid=b2e262a0257b19b785f094b3307b054f

   proszą zanrzyj do tego wątku na forum szczególnie gdzie pod koniec dyskutujemy o wynikach ankiet ;) dzisiaj zresztą ogłoszę oficjalnie które miasto wygrywa. Ale też być może będą jakieś informacje o Warszawie. A w Krakowie to niby na pewno mają być, tylko czy się ludzie znajdą. Na razie na stronie projektu tylko po jednej osobie jest, które wykupiły te nagrody związane z warsztatami. Ale zobaczymy - jeszcze jest troszkę czasu.

   Usuń
 2. Panie Mirku
  Gdzie podane są terminy warsztatów? Gdzie się konkretnie odbędą(chodzi mi o adres np. w Poznaniu)? Czy będzie potrzebna książka(własna)? Na jakim poziomie będą warsztaty? Czy wstęp na warsztaty też osoby poniżej osiemnastu lat? I czy Wstęp na warsztaty jest tylko gdy wesprze się projekt powyżej 290zł(bo, z kieszonkowego dosyć trudno uzbierać biorąc pod uwagę, że 2 miesiące temu zacząłem zbierać na "GreenBooka")?

  Pozdrawiam,
  Patryk

  OdpowiedzUsuń
 3. Mirku,
  zdradziłbyś na jakich układach jest oparty Twój projekt wyświetlaczy Matrix-owych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem gdzieś o tym na forum albo na blogu - kilka różnych rejestrów przesuwnych, począwszy od 74HC595 po SCT2024

   Usuń
 4. Mirku,
  Czy tematyka która będzie się ukazywać na warsztatach będzie poruszana w dalszych poradnikach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie będzie ale zaplanowana jest na dużo później .... na początek muszę zrealizować jeszcze sporo moich zaległych planów. Tymczasem no na warsztatach będę mógł poruszyć pewne rzeczy INTERAKTYWNIE - to daje duże możliwości ... i myślę, że warto będzie tu zająć się tym co mam w planach na warsztaty ;)

   Usuń
  2. Oczywiście widzę duże zalety uczestnictwa na warsztatach, ale jak to w życiu bywa nie zawsze terminy pozwalają. A po zapowiedzi lekcji o wskaźnikach w praktyce, już czuję, że stałaby się rzecz straszna, gdyby mnie ta lekcja ominęła :)

   Usuń
  3. Ja tak właśnie czuję, że wiele osób ma z nimi problemy, tymczasem wydaje mi się, że wiem jak dotrzeć do słuchaczy podczas wykładu na żywo ;)

   Usuń
 5. Mirku kiedy dokładnie w tych Katowicach ,coś koło marca jak sie dobrze orientuję? ,jest szansa się jeszcze zapisać? ,pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można się spokojnie jeszcze zapisać ale o szczegóły proszę pisać maila do Pani Anety aneta@atnel.pl ona poda dokładnie cenę i szczegóły. Chociaż nadal na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/yellowbook-c-w-praktyce na górze na obrazku są terminy wszystkich warsztatów

   Usuń