Ads_700x200

sobota, 27 stycznia 2018

MkClipse - BIG Update + kontrola wersji

Witam,

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Wam najnowszą aktualizację programu MkClipse. Uwierzcie mi, że jest co pokazać w poradniku wideo. Specjalny poradnik powstał nie dlatego, że pojawiła się jakaś tam jedna z kolejnych aktualizacji ale dlatego, że ostatnio dodane zostały bardzo fajne funkcjonalności zaś dzisiaj po KUŹNI z moim kolegą Michałem - wprowadzona została NOWA NIESAMOWITA funkcjonalność związana z ciekawą możliwości kontrolowania wersji naszych wsadów do mikrokontrolerów. Chcielibyście mieć np informację tak jak np z aplikacji generowanych na PC na temat wersji a także numeru buildu, który na dodatek będzie generowany automatycznie ! i inkremtnowany. To nie wszystko, inkrementacja będzie następowała tylko po poprawnej kompilacji ;) ... do tego możliwość zaszycia we wsadzie np daty i czasu..... albo tylko niektórych z tych informacji - ot po prostu "na życzenie" ;) .... co więcej ... dane o wersji, buildzie, czasie itp będą dostępne również z poziomu KODU ŹRÓDŁOWEGO i to co najciekawsze w KAŻDYM PLIKU projektu !!! ... no sorki - ale TEGO JESZCZE NIE BYŁO ! .. więc warto zobaczyć przynajmniej o czym ja tu opowiadam ;)
oto filmik:


;)

4 komentarze:

 1. Witam. W MkCLIPSE używam "Dark theme". Po aktualizacji do wersji 1.0.0.47 po wykonaniu BUILD tło okna CONSOLE zmieniało barwę na białą, a czcionka tego okna na kolor jasnoszary, więc pojawiła się trudność w odczycie wyświetlonych tam informacji. Natomiast dziś po aktualizacji do wersji 1.0.0.48 po odpaleniu MkCLIPSE Windows informuje "Program MkCLIPSE przestał działać, trwa wyszukiwanie rozwiązania problemu..."
  pozdrawiam gamma-tester;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Qurczaki no jakiś BUG mi się wkradł ... eeeś - dzięki za info będę szukał

   Usuń
 2. Witam. Pojawiła się nowa wersja 1.0.0.52 i fajnie działa. Jednak jak napisałem w pierwszym komentarzu używam ciemnego tła - "Dark Theme", i po kompilacji tło okna console zmienia barwę na białą, a czcionka tego okna na kolor jasnoszary, wiec pojawia się trudność w odczycie wyświetlonych informacji.
  Pozdrawiam gamma-tester;)

  OdpowiedzUsuń