Ads_700x200

piątek, 8 sierpnia 2014

Wyświetlacz OLED - I2C Library - Part 02

Witam,

Jak myślicie ? warto dalej lecieć z tematem ? ;) Pytanie retoryczne, pewnie że warto ... nie ma co się zatrzymywać na obsłudze SPI jeśli chodzi o OLED'dziki ponieważ jak sami zobaczycie - możliwość sterowania za pomocą tylko dwóch przewodów także ma swoje plusy. Wprawdzie dzisiaj omówimy sobie obsługę tylko w oparciu o sprzętowe I2C (TWI) to myślę, że nikt nie będzie miał kłopotu (mając Bluebooka) aby przerobić to sobie na w pełni programowe I2C ;) Zapraszam do zabawy i zobaczcie, że to nie tylko nie jest trudne a wręcz przeciwnie - łatwe. Co więcej dzięki temu, że zobaczycie jak do tego się podchodzi to myślę, że takie myślenie przyda się wam w wielu różnych własnych projektach ... Więc bez zbędnego owijania w bawełnę lecimy .....zapraszam na filmik:.... i jak tam ? ... jak idzie ?

;)

8 komentarzy:

 1. Jak zawsze poradnik na poziomie.
  Jednak chyba warto zwrócić uwagę na to, że 2x wspomniana atmega8 ma za mało pamięci RAM aby działać z tymi przykładami i biblioteką. Wiadomo, że bufor ułatwi pracę ale wyklucza możliwość zastosowania procków z mniejszą niż 2kB pamięcią RAM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mówię o atmedze8 ? ;) ... jeśli tak? to oczywiste przejęzyczenie ... Ale wspominałem wyraźnie, że omawiany sposób z buforowaniem potrzebuje 1kB RAM więc też oczywiste jest to że do tego sposobu nie nadają się praktycznie prawie wszystkie maluchy ATtiny ...

   Usuń
 2. Mam dla Pana dobrą radę. Jedyny sposób na malkontentów to całkowite ich ignorowanie. A już najgorsze co Pan może zrobić to usuwanie nieprzychylnych komentarzy. Wtedy dopiero ich autorzy czują się docenieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę sobie spróbować poprowadzić takiego bloga i nie usuwać komentarzy ;) ... ja już przestałem dyskutować z takimi i się nimi przejmować ... .ich wszelkie impertynecje i prostackie teksty po prostu "odparowują" czyli lecą w niebyt i koniec .... pomarudzić to mogą sobie oni na swoich blogach lub innych miejscach jak np elektroda .... tam mają wolną rękę i z niej korzystają ;)

   Usuń
 3. Tam jest mala roznica w funkcji set pixel ,w C jest y%8 , a w arduino y%7 ,z czego to wynika ? ,a i jest mala zmiana zmiennej z uint8t na uint16t w funkcji Twi_write dla len ,przy kopiowaniu z bb z tego co wypatrzylem, pozdrawiam i dziekuje za swietny poradnik. Jutro ogladam dalsze czesci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. %8 czy %7 pewnie zależy od biblioteki na arduino - bo te przecież też są przeróżne ;) ...

   Usuń
 4. Dziękuję za odpowiedź i to w takich godzinach ,powiedz jeszcze Mirku kiedy ty śpisz? :) ,ja odpadłem właśnie po napisaniu wczoraj pytania. Ale opłaciło się zarwać noc ,bo dokończyłem bibliotekę z poradnika ,teraz biorę się za Fonty ,pozdrawiam i dziękuję!!! ,wyświetlacze są naprawdę przecudowne ,a jak świecą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najchętniej to bym w ogóle nie spał - TYLE jest w życiu ciekawych elektronicznych rzeczy do roboty ... a tak? przesypiamy połowę życia ;)

   Cieszę się, że OLED'ziki też się podobają

   Usuń