Ads_700x200

niedziela, 23 października 2016

Yellowbook - SPIS TREŚCI


Nawiązując jeszcze raz do projektu w serwisie PolakPotrafi: 


chciałbym jeszcze raz WSZYSTKIM gorąco podziękować za wsparcie. Nie chciałbym abyście pomyśleli, że w międzyczasie od zakończenia projektu, nic się nie dzieje. Bo dzieje się i to dużo. Właśnie nadszedł ten moment, który obiecywałem czyli czas gdy będę mógł udostępnić po raz pierwszy spis treści mojej najnowszej książki, która wkrótce się ukaże. Jest to na razie bardzo surowy spis, prosty plik - ale ok zajrzyjcie proszę sami i jeśli możecie to podzielcie się ze mną swoimi wrażeniami, opiniami. Czy spełnia choć troszkę wasze oczekiwania ? ... bardzo jestem ciekaw...
zapraszam do pobierania pliku:;)

21 komentarzy:

 1. Bardzo dużo fajnych zagadnień poruszasz w książce. Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś rozmawialiśmy na skype i była mowa o module GPS, że będzie w YB. Rozumiem, że dojdzie jeszcze Orange Book lub coś w ten deseń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwróć uwagę na objętość już tej książki proszę. Nie dałem rady już nic więcej dodać.

   Usuń
  2. Kiedy ksiazka ukaze sie w sklepie ? Pozdrawiam.

   Usuń
  3. No to Mirku nas "załatwiłeś"... Przecież to jak pokazanie głodnemu przysmaków przez szybę pancerną ;) Cały miesiąc czekania... Nie masz litości ;)

   Usuń
 3. hmm że tak powiem ... ciekawie ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tutaj przetrwać ten miesiąc do YB? :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. No myślę, że zastosowanie FLASH zamiast EEPROM w niektórych wypadkach a nawet w przypadku tak małych procków jak ATtiny to będzie na prawdę - (sorki, że nieskromnie powiem) BOMBA ! ;) A nie mówię tego dlatego że ot tak coś wymyśliłem co może się okazać mało przydatne. Wręcz odwrotnie - ja już z tego korzystam i to nawet w sposób szerszy niż opisany w YB. Myślę, że na warsztatach z YELLOWBOOKIEM będzie o czym porozmawiać, pokazać - dowiedzieć się czegoś ;)

   Usuń
 6. jejuuu tak czekam aż mi mój yellowbook przyjdzie do domu a tu jeszcze miesiac....

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, zapowiada się niezwykle smakowicie! :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy istnieje możliwość zakupu pakietu 3 książek (niebieskiej,zielonej, żółtej)??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/yellowbook-c-w-praktyce jeszcze nie dawno była taka możliwość. Teraz będzie trzeba poczekać aż się fizycznie ukaże trzecia książka. Powinno to nastąpić pod koniec listopada.

   Usuń
 9. Witam, czy w kaiążce, jest cos na temat wyswietlania i oprogramowania wyswietlaczy led 8x8. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No panie kochany ;) panie kochany - toż praktycznie CAŁY OGROMNY pierwszy rozdział jest temu zagadnieniu poświęcony i to od najdrobniejszego szczegółu po bardzo zaawansowany sposób wyświetlania na takich wyświetlaczach i to w technice podwójnego buforowania wraz jeszcze z synchronizacją - żeby mieć mega stabilny obraz i scrollowanie ;)

   Usuń
  2. Ale super już się nie moge doczekac :)

   Usuń
 10. Chciałbym się tylko zapytać, czy na podstawie informacji z YB można będzie samodzielnie zaprojektować płytkę pod moduł GSM jak i pod wyświetlacz LED Matrix?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie! a czemu by nie ? .... zagadnienia omawiam tak szczegółowo że szok. Są w książce też schematy - może troszkę nie wyraźne ale na dołączonym Pendrive są już w postaci plików bardzo dobrze widoczne. Zwracam w książce uwagę na co zwrócić szczególną uwagę przy projektowaniu PCB pod GSM bo jeśli chodzi o matrix to na prawdę PCB nie jest trudne do zaprojektowania.

   Usuń