Ads_700x200

sobota, 2 grudnia 2017

Magic MATRIX - wersja finalna - ATmega1284P

Witam,

Tym razem chciałbym przedstawić już prawie pełny komplet narzędzi oraz pakietów informacji potrzebnych do uruchomienia finalnej wersji Magic Matrixa na mikrokontrolerze ATmega1284P. Prezentacja zostanie przedstawiona zarówno na procku DIP jak i SMD. Wskażę Wam miejsce skąd można pobierać pełną dokumentację PDF w tym także montażową szczególnie jeśli chodzi o lutowanie we własnym zakresie sterownika do Magic Matrixa. W tym poradniku będą również ciekawe informacje dla moich patronów z serwisu PATRRONITE. Użyłem na początku określenia "prawie pełny komplet" z uwagi na to, że brakuje jeszcze finalnej wersji oprogramowania na telefon komórkowy do sterowania, ale nad tym wciąż jeszcze pracuję i potrzebuję troszkę czasu. Gdy tylko będzie gotowe, oczywiście dam znać ;) tymczasem zapraszam ...
oto filmik:


;)

7 komentarzy:

 1. Mirku do tego programu Magic Matrix pod windows powinieneś jeszcze dodać zmianę koloru do czujnika BMP280.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem - jaką zmianę koloru do czujnika ?

   Usuń
 2. na płytce diod magic matrix można wlutować BMP280 i pomyślałem żeby wyświetlało temp. i ciśnienie i można było kolory zmieniać zdalnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś ten poradnik nie chce się poprawnie odtwarzać w AV Playerze :(.
  Z poprzednimi nie ma problemu a ten powoduje komunikat "Your browser does not currently recognize any of the video formats available. Click here to visit our frequently asked questions about HTML 5 video."

  --
  Pozdrawiam,
  Robert

  Windows 7 x64, IE11, default browser Chrome 62.0.3202.94.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, masakra - u mnie to samo - ale niestety jak na razie nie mam zielonego pojęcia co może być powodem ... eeeeh znowu będę musiał popracować nad tym playerem i zobaczyć czy da się coś zrobić .... Wszystko przez ostatnie kocie zmiany googla w sposobie odtwarzania filmów. Nie dość że wywalili wsparcie dla Win XP, nie dość że wywalili wsparcie dla starszych wersji Internet Explorera to jeszcze wywalili wsparcie dla Adobe FLASH - no i teraz masakra ... Ale spróbuję jeszcze powalczyć za jakiś czas z tym.

   Usuń
  2. To jeszcze zapytam się, dlaczego tym razem na forum.atnel.pl nie ma zajawki o tym poradniku? Specjalnie (odcinek tylko dla czytających bloga) czy przeoczenie?
   A może ja źle patrzę :(.

   Usuń
  3. Na forum ostatnio jest prawie zerowe zainteresowanie zajawkami poradników

   Usuń