Ads_700x200

sobota, 2 grudnia 2017

B4A, DELPHI, AVR - komunikacja UDP - RS232


Witam,

I zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych na pewnego rodzaju poradnik ala "KOMBAJN" cyfrowy :D chodzi mianowicie o mały cykl poradników, w których postaram się na bardzo przystępnym i ciekawym przykładzie omówić komunikację UDP - RS232 pomiędzy różnymi rodzajami urządzeń, systemów. Chodzi mi tu o smartfony, komputery PC pracujące w zasadzie pod kontrolą dowolnego systemu operacyjnego, ale także o szeroko pojęte mikrokontrolery. Ja wprawdzie będę omawiał to na przykładzie AVR ale można tej metodologii używać stosując dowolne rodziny mikrokontrolerów i to jest najważniejsze. Oczywiście główny przykład będzie dotyczył Magic MATRIX'a, i tego w jaki sposób ale tak by było on MOŻLIWIE NAJPROSTSZY szybko wymieniać dowolne dane pomiędzy prockiem a smartfonem, prockiem a komputerem PC - nie omieszkam pokazać nawet wymiany informacji pomiędzy komputerem a smartfonem. Wszystko będzie oparte o komunikację ASCII czyli popularne stringi za pomocą których można przesłać ... uwaga! ... WSZYSTKO! a więc nie tylko teksty lecz także dowolne liczby i ze znakiem i bez znaku, i liczby całkowite ale też zmiennoprzecinkowe - tak tak ;) ... tylko pozwólcie sobie na chwilę czasu aby ze mną spędzić. Co ciekawe pokażę Wam jak to robić w każdym z trzech wymienionych języków a nawet jak w pewnym przynajmniej zakresie tłumaczyć kod z Basic4androdid do Pascal/Delphi ;) a więc zabawimy się w tłumacza .... oj będą nam latały języki wokół tych STRINGÓW :D jakby to dziwnie nie zabrzmiało .... zapraszam!
oto filmiki - kilka części - na prawdę warto obejrzeć:


;)

4 komentarze:

 1. Mirku świetny poradnik, pokazałbyś ten pływający tekst na magic matrixie walczę z tym od paru dni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szefu a po co ty używasz aż 3 różnych I obcych sobie środowisk programistycznych jak wystarczyła by jedna rodzina B4A, B4J, B4R .
  Kisoft.

  OdpowiedzUsuń
 3. B4J ? ... pokazywałem przecież poradniki o tym - chcesz? podoba ci się ? to programuj w tym - kto ci zabroni ? ;) Ja dziękuję - a Delphi odkąd jest darmowe- jest 1000x lepsze

  B4R .... sorki .... o tym nawet nie będę rozmawiał ;) bo nie znam się na andruino, nigdy w tym nic nie robiłem i robić nie będę ;) Ale jak ktoś lubi to ??? ... kto komu zabroni ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra, dobra ....już, już, ważne że wróciła tęsknota i chęć do robienia poradników we wtorki i czwartki.
   Kisoft

   Usuń