Ads_700x200

niedziela, 16 listopada 2014

Pasek po(d)stępu do Eclipse ;)

Witam,

Czy nie marzyło się chociaż raz każdemu z was aby podczas wgrywania wsadu do procka wprost z Eclipse - żeby móc widzieć pasek postępu? no taki progressbar ;) wiecie o czym mówię .... No mi się marzyło, marzyło ... aż w końcu wymarzyłem ;) i coś się udało. Słuchajcie powiązałem to oczywiście niejako przy okazji z programem MkAvrCalculator ponieważ uznałem, że on również musi maczać w tym palce.... No i tak się stało odtąd w zakładce USTAWIENIA doszedł (hahaha doleciał) jeszcze jeden "ptaszek", który to odpowiada za to całe zamieszanie. Jeśli jeszcze do końca nie wiesz co dokładnie mam na myśli a chciałbyś czy chciałabyś zobaczyć, wypróbować jak to działa i ew zgłosić uwagi do tegoż działania a może nawet jakieś wnioski racjonalizatorskie to zapraszam .... To kolejny miniaturowy, wręcz mikroskopijny projekt hobbystyczny, zupełnie darmowy dla każdego. No niestety cierpię od dawna na nadmierną ilość hobby ;) .... i muszę się z tym nauczyć jakoś żyć ... Zapraszam więc do zapoznania się (o dziwo) z kilkuminutowym poradnikiem - spokojnie starczyło czasu aby to zaprezentować.oto filmik:


;)

15 komentarzy:

 1. A już myślałem, że pana "internety" zjadły :) Ciekawa rzecz. Ale najbardziej przykuło moją uwagę ikonka atbwifi:) Czyli będzie się działo. Pozdrawiam i czekam na nowego Greenbooka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No coś się święci ..... coś się będzie działo :) .... i to nawet "dramatyczne" sceny będą :D

   Usuń
 2. "Nie będąc pod wpływem..." soku jabłkowego oczywiście :-)
  Fajny gadżet w gadżecie.Już ściągnięty i zainstalowany.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piszesz, że cierpisz od dawna na nadmierną ilość hobby. Trochę to dziwne, że tłumaczysz to w sposób, który pokazuje, że Cie to męczy. Według mnie im więcej hobby tym większa wszechstronność człowieka i nie można ograniczać się tylko do jednej czy dwóch rzeczy które lubimy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że być może jeszcze mnie nie znasz, nie oglądałeś jeszcze moich poradników i nie czujesz jeszcze mojego poczucia humoru - stąd twój pomysł dość oryginalny - że mnie to męczy ;) ....

   Usuń
 4. Bardzo fajny gadżet, gratuluje świetnej roboty, Fajnie było by do niego dodać funkcje aby pokazywało nazwę projektu który właśnie jest wgrywany oraz jakiś komunikat o błędzie programowania jeśli traki wystąpi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomimo, że obiecywałem sobie solennie, że ten gadżet będzie maleńki i nie będę go w ogóle rozwijał i rozbudowywał to przyznam, że niestety też już mi takie pomysły chodzą po głowie ;) .... więc coś czuję że coś jeszcze tam w nim "pomieszam:

   Usuń
 5. A może dałoby się zrobić autoprogramowanie?. Tak można ustawić np. BASCOMa że naciskam F7 (kompilacja) i jeśli nie ma błędów to automatycznie następuje programowanie AVRka. Dość wygodna funkcja (dla mnie) bo przyśpiesza testowanie programu kiedy trzeba kilkadziesiąt razy poprawiać i zapisywać do układu zmiany - nawet nie trzeba dotykać myszki. Mirku co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmm no tu bym uważał bo np ja bardzo ale to bardzo często używam kompilacji tylko po to aby sprawdzić różne rozwiązania, optymalizować kod itp ... i wręcz niepożądanym byłoby żeby za każdym razem powodowało mi to wgrywanie wsadu do procka. Ba czasem nawet gdy robi się pewne ważne urządzenia/sterowniki to wręcz trzeba uważać aby nie wgrał się przypadkowo wsad podczas jakiejś próbnej kompilacji ...

   Kolejna sprawa to np próbnych kompilacji załóżmy że robię 10-30 nawet przy małej poprawce kodu ... gdyby tak wgrywać ten wsad tyle razy a szczególnie na testowych procesorach to mogłoby się okazać że przekroczy się szybko liczbę dozwolonych zapisów do Flash ;)

   Naturalnie wiem, że nie każdy tak działa ... ale jednak uważam że warto na to zwrócić uwagę

   Usuń
  2. Hm - masz rację. A może 2 przyciski: 1 - tylko kompilacja, 2 - kompilacja i (jeśli nie ma błędów) programowanie?

   Usuń
  3. Wiesz - to nie o to do końca chodzi ... bo jeszcze raz mówię gdy się programuje w C to sporo czasu poświęca się na własną optymalizację kodu i kompilacji dokonuje się tylko po to żeby sprawdzić taki czy inny wariant - nie chodzi o to że będzie z błędem .... albo bez błędu ....

   Jak widzisz nie jestem w stanie dodać klawisza do Eclipse - tylko podmieniam avrdude ... więc jeśli będzie krótki wsad to nawet nie zdążyłbyś nacisnąć żeby wybrać coś ... A więc dochodziłoby tu wymyślenie jakiegoś jeszcze sensownego interfejsu użytkownika ...

   Reasumując sam widzisz że na końcu wychodzi że na razie musi zostać tak jak jest - ale być może kiedyś pochylę się jeszcze nad tym tematem

   Usuń
  4. Ok. Dzięki za odpowiedź. Wiesz ja do tej pory pisałem w BASCOM i mam może nie najlepsze przyzwyczajenia. Powoli dzięki twoim poradnikom i niebieskiej książce (miękka okładka) "przesiadam się na C i Eclipse.

   Usuń
 6. To już byłby luksus:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam tylko jedno zastrzeżenie co kolega wyżej napisał (miękka okładka) też mam tą książkę jednak dopłacił bym pare groszy żeby była twarda taka jak w książkach od Bascom ;). Panie Mirku proszę się nad tym zastanowić przy następnej książce ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie za bardzo rozumiem o czym kolega pisze ;) ? .... Niebieska książka już od dawna jest sprzedawana TYLKO w twardej okładce - a od wczoraj ruszyła sprzedaż nowego wydania Zielonej - także w twardej oprawie ... ;)

   Usuń