Ads_700x200

niedziela, 30 listopada 2014

Ambilight - każdy chyba o tym myślał

Witam,

A teraz każdy będzie mógł sobie we własnym zakresie TO zrobić, dzięki uprzejmości i ciężkiej pracy kolegi RafPe z naszego forum.atnel.pl. Zobaczcie sobie jaki ciekawy multimedialny projekt. W zasięgu ręki każdego nawet początkującego AVR-owca ;). Do dyspozycji do testów dostajemy także aplikację na PC. Myślę że naprawdę warto spróbować. Do szczęścia wystarczy nam procek ATmega, przejścióweczka USB/RS232 i "troszkę" diod Magic LED. Odpowiednio to połączyć, odpalić soft skonfigurować i cieszyć nie tylko swoje oczy ale całej rodziny, która zasiądzie np przed telewizorem. A do tego wszystkiego - również dla nas samych programistów - jest niesamowitą rzeczą możliwość dynamicznego podświetlenia pulpitu monitora na którym pracujemy! ... Myślę że warto spróbować, zapraszam ;) Rafał kawał dobrej roboty!


poniżej link do projektu wraz z bogatą dokumentacją i potrzebnymi detalami do realizacji we własnym zakresie ;)
;)

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa propozycja! jak dla mnie świetna sprawa i mam nadzieję, ze wszystko uda się i mi, poczatkującej osobie zrobić. obserwuję Twojego bloga już dłuższy czas i przyznaję, że wiedza i porady są znakomite - świetnie to wszystko opisujesz - na tyle, że nawet i zielony ja potrafię zrozumieć

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam taki telewizor to dawniej chciał posiadać każdy. Jednak był to towar, który dostępny był tylko, dla najbogatszych. Ogólnie powiem tak, że dziś telewizor plazmowy to podstawa i nie są one tak ciężkie jak dawniejsze telewizory, dlatego warto jest zainwestować w taki telewizor. Poza tym telewizory plazmowe są również energooszczędne.

    OdpowiedzUsuń