Ads_700x200

sobota, 5 lipca 2014

Magic LED - Gradienty - Part 08

Witam,

Jak ten czas szybko leci ... nie obejrzałem się a tu proszę bardzo już jest kolejny odcinek z cyklu Magic LED ;) ... czy wiecie o czym dzisiaj będzie ? Uchylę rąbka tajemnicy. Dzisiaj zbudujemy funkcję do wyświetlania kolorowych pasków na linijce LED. Wiem wiem ... to jeszcze żaden wyczyn jeśli chodzi o magic LED'y ... ale w kolejnym kroku ... huuuurrrraaa! w końcu (aż sam się cieszę) zabieramy się za gradienty czyli płynne przejścia kolorów. A co za tym idzie każdy z was w końcu też zobaczy jak zrobić efekt tych latających węży albo komet jak niektórzy to nazwali. Tak tak ... gradienty to już poważne narzędzie "w walce" (że tak powiem) z naszym sterownikiem. Zobaczymy także nowe narzędzie (kolejne już) przydatne do takich celów. Chodzi o generator funkcji ze wstawkami asemblerowymi dla różnych częstotliwości taktowania a w niedalekiej przyszłości może także z całą i wciąż uzupełnianą biblioteką do Magic LED'ów .... Ok, już nie zanudzam .... zapraszamna (nie)krótki tym razem filmik ;)


;)

9 komentarzy:

 1. Witam Panie Mirku.Super part, i to, jak szybko się ukazał.
  Nie mogę przeboleć tylko jednego, że zaraz wyjeżdżam na urlop z rodzinką.Urlop bez komputera :-( Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Zabieram Bluebooka,może "trzasnę" ciekawą fotkę.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne wciąż czekam na kolejne fotki ;) więc jak najbardziej

   Usuń
 2. Witam Panie Mirku:) Poradnik pierwsza klasa efekty super a pomysł z tym generatorem wstawek asemblerowych rewelacja nic dodać nic ująć.
  pozdrawiam!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za pierwszy głos na generatorek - jeśli będzie ich więcej to być może jeszcze bardziej rozwinę to narzędzie w MkAvrCalculator

   Usuń
 3. Panie Mirku,rozwijać,rozwijać :-)
  Pierwszy raz wstawkę przepisałem z poradnika video.
  Kiedy pojawił się generator,cieszyłem się jak dziecko :-)
  MkAvrCalculator jest już poważnym "kombajnem".Moim zdaniem kolejny upgrade
  powinien być już odpłatny.Jest Pan jedyny w naszym kraju, który do swoich książek
  oferuje tak bogate multimedialne wsparcie za free !
  Jeśli będzie trzeba wykupić kolejne uaktualnienie,zrobie to z wielką przyjemnością.
  Pozdrawiam,Piotr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ŚLICZNIE dziękuję za takie wsparcie ;) .... działam dalej - działam i mam nadzieję, że uda mi się wszystkich jeszcze nie raz zaskoczyć ciekawymi pomysłami ....

   Usuń
 4. Witam, natrafiłem na ten świetny cykl dopiero teraz i ożywiłem dzięki niemu swoje Magic Led-y - super zabawa. Mam jednak pytanie odnośnie kontynuacji prac nad sterownikiem, czy są przewidziane i kiedy to nastąpi. Jest jeszcze tyle do odkrycia w tym temacie. Dziękuję za przekazanie dotychczas informacje i będę wdzięczny za kolejne.
  Pozdrawiam Janusz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę na to że jeszcze pojawi się jeden albo dwa poradniki w tym temacie ;)

   Usuń
 5. Panie Mirku, a jest dostepny kod pisany podczas poradnikow gdzies tutaj lub na forum?
  pozdrawiam i powodzenia z yellow bookiem !;)

  OdpowiedzUsuń