Ads_700x200

niedziela, 28 lipca 2013

KONKURS LATO 2013 - START

Witam,

Niniejszym chciałbym wszystkich poinformować o tym, że właśnie rozpoczęła się najnowsza edycja konkursu LATO 2013 na www.forum.atnel.pl Ciekawe nagrody, dobra zabawa gwarantowane. Przy okazji można podciągnąć się w programowaniu mikroklocków ;) ZAPRASZAM wszystkich serdecznie!

4 komentarze:

 1. Witam,
  "Oprogramowanie urządzenia napisane w języku C.
  Środowisko programistyczne Eclipse.
  Toolchain dowolny."

  O ile punkt pierwszy oraz ostatni jest dla mnie zrozumiały, to po co ograniczenie dotyczące środowiska programistycznego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest żadne ograniczenie, Eclipse jest w zasadzie już standardem na naszym forum. Jeśli ktoś woli się męczyć z innymi środowiskami - no trudno :(

   Usuń
  2. No trudno :). Tylko to trochę tak, jakby oceniać powieść na podstawie tego, na jakiej maszynie do pisania została napisana :). Ale rozumiem, i szanuję regulamin.

   Pozdrawiam.

   P.S. Atmel Studio jest super :)

   Usuń
  3. Nasze forum to forum głównie początkujących, ja także nim jestem. Dla początkujących szczególnie Eclipse jest po 100-kroć lepsze niż Atmel Studio i to bez dwóch zdań. Więc takie są pobudki regulaminu a nie czyjeś tzw "widzi-mi-się". Poza tym Atmel Studio dopuszcza możliwość pozostawiania większego bałaganu w kodzie, dużo gorzej kontroluje się błędy i tu na całej linii przegrywa z Eclipse. Oczywiście Atmel Studio ma też swoje zalety ale jeśli chodzi o wsparcie edycyjne znowu bez porównania lepsze jest Eclipse. Akurat ten fakt mogę ocenić nie z perspektywy kilkuletniego programowania w C ale z perspektywy wieloletniego pisania softu na PC. Atmel studio (może tego nie wiesz) to silnik MS Visual, więc znam go i mam porównanie od lat na PC. Tak samo jak na procki tak również na PC oceniam go jako tragiczny. Być może nie piszesz dużych projektów i nie spędzasz dużo czasu przy kodowaniu więc też rozumiem że nie jesteś w stanie zauważyć i dostrzec zalet Eclipsa. I także dlatego Atmel Studio pewnie jest super. Zresztą nie tylko dla ciebie jest sporo ludzi, którzy lubią to środowisko. A ja nikogo na siłę nie chcę przekonywać że ono jest jakieś tam zaraz mega złe.

   Usuń