Ads_700x200

sobota, 18 lutego 2017

MkUsbDetector - fajny komponent do Delphi oraz C++ Builder


Witam, tym razem chciałbym zaprezentować mój pierwszy komponent przeznaczony do Delphi/BCC, tyle że pierwszy który ujrzy światło dzienne w innych komputerach niż mój. Do tej pory bowiem nigdy w życiu nie udostępniałem swoich komponentów w żadnej postaci ;). Nie będę jednak tutaj za dużo opisywał tego komponentu ponieważ takie podstawy można znaleźć na stronie producenta czyli: http://atnel.pl/mkusbdetector.html. Podobnie w poradnikach Delphi będę pokazywał ciekawe przykłady jego zastosowania - tymczasem powiem tylko, że już na kilka dni po wprowadzeniu go do sprzedaży LINK, okazało się, że od razu wzbudził spore zainteresowanie i jest chętnie kupowany. To jednak nie jest najważniejsze, o wiele bardziej istotne są już pierwsze napływające do mnie opinie na jego temat, o jego przydatności ;) ... Gorąco polecam ...
a poniżej krótki filmik instruktażowy do komponentu:pamiętać tylko należy o uzupełnieniu do instalacji w C++ Builder z tego rysunku niżej:


dzięki skopiowaniu pliku BPL nie będzie trzeba wyłączać na czas testów dynamicznej kompilacji plików RTL jak pokazywałem to w poradniku. Ot takie małe niedopatrzenie w filmiku ale prosta porada do tego jak widać

;)

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajny komponent. Mam nadzieje, że będzie ich więcej

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu Pan jako programista C, nie tworzy również programów dla AVR w tym języku dla PC? Pytanie z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź jest bardzo prosta, bo nie znam języka C na PC. Zresztą na PC nie pisze się programów w czystym C jak już to w C++ albo C#. Ja natomiast od ponad 25 lat zajmuję się programowaniem w Delphi no i tak zostało już ;)

   Usuń
  2. Nie prawda Mirku. Na PC jak najbardziej pisze się w C :) Zajrzyj do Linuksa :)

   Usuń
  3. Owszem i w asemblerze też się pisze ... i co z tego ? ;) Mnie interesują programy okienkowe a nie jakieś tam bida wersje konsolowe ... Zapamiętaj - aplikacji okienkowych nie pisze się ani w C ani w asemblerze. A konsolowe to możesz sobie pisać w czym chcesz jak lubisz masochizm ;)

   Usuń
  4. tzn troszkę żartuję z tym masochizmem - ale ciężko mi zrozumieć kogoś kto zaprzecza, że nie pisze się aplikacji w C na PC jak mowa o windows i okienkach i z uporem godnym podziwu podaj przykłady jakichś konsolowych aplikacji i to jeszcze na linuxa.

   Usuń
 3. jakie są zalety Delphi ? co tam można, co się robi łatwiej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zalety Delphi są takie, że mnóstwo potrzebnych prostych aplikacji robi się w przysłowiowe 5 sekund ;) Proponuję obejrzeć kilka moich poradników o PODSTAWACH DELPHI to będzie niemałe ale za to przemiłe zaskoczenie - co można ;)

   Usuń