Ads_700x200

tme

sobota, 17 września 2016

Mk2Decoder IR - jak historia miesza się z teraźniejszością

Witam,

Tym razem chciałbym zabrać Was w małą podróż do przeszłości ;) Nie gniewajcie się proszę na mnie, za to moje poczucie humoru, no ale nie mogłem ... no nie mogłem wytrzymać. A tym bardziej, że książka Yellowbook już prawie w produkcji, muszę się zatem pozbyć brody, tyle że jakoś na raty mi to wychodzi. Wiem wiem, na razie nie wiecie o czym ja tu piszę, ale spokojnie w filmie wszystko się wyjaśni, zapraszam na pierwszą króciutką część ;) ... Napiszcie mi proszę co o tym wszystkim myślicie ? ;) Oraz czy nie przesadziłem z tą stylizacją ? :D
Oto filmiki:
;)

12 komentarzy:

 1. Mirku, Zrobiłeś WireSharka dla IR - Gratulacje!.
  Sama aplikacja pokazuje potęgę Delphi - czekam na kolejne kursy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe porównanie do WireSharka :D .... Ale fakt programik napisany w Defiaczku ;)

   Usuń
 2. Co tu dużo mówić - rewelacyjna, rewelacja :D
  Mirku może oddelegujesz jednego z klonów do budowy kombajnów rolniczych. Bo masz dar do budowy wybitnych kombajnów, a na rolniczych można ładnie zarobić na dopłatach :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No trzeba będzie to rozważyć :D

   Usuń
  2. Panie Mirku a kiedy będzie coś o delphi?

   Usuń
 3. Mirku, w drugiej części pokazałeś kod do procka jaki generowany jest w c z tablicą czasów. Będziesz omawiał w poradnikach jak tego kodu później użyć?
  Albo chociaż podpowiedz :) to są czasy trwania stanu wysokiego? i następna wartość niskiego? Jak to najlepiej w procku obsłużyć? za pomocą timera zmieniać stan pinu na przeciwny?
  Te komponenty do rysowania wykresu w delfiaczku to jakieś płatne bo fajnie wyglądają? Tak samo wspomniałeś o zapisie w jakimś formacie analizatora. Sam to pisałeś czy gdzieś coś gotowego udało Ci się dostać?
  A wersja demo jakie ograniczenia będzie miała? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to przepis na wykorzystanie tej wygenerowanej tablicy czasów ramki dla języka C, to znaleźć można w 100% już w Bluebooku ;) ... Wprawdzie tutaj jest jedna mała drobna różnica ale na początek to raczej wątpię żeby ją ktoś zauważył i był w ogóle zmuszony aby na nią zwracać uwagę. Chodzi bowiem o czasy dłuższe niż 65,535 ms w niektórych bardzo niespotykanych ramkach. One są tutaj nieco inaczej kodowane ;) bo przecież nie zmieszczą się w 16-bitowej zmiennej. Tu zrobiłem takie "ala pakowanie" ... no ale tego nie dam rady tak tu wyjaśnić w 2-3 zdaniach, za to na warsztatach rozbierzemy to na czynniki proste ;)

   Wprawdzie korzystam nawet i w tym sofcie z płatnych komponentów ale akurat wykresy w 100% rysuję sam własnoręcznie na Canvas tzn może nie wprost na canvas bo mam tutaj również własne podwójne buforowanie ... ale ok - to nie żaden płatny komponent.

   Dane są eksportowane i importowane zgodnie z formatem zapisu bardzo popularnego analizatorka Saleae ;) Tutaj również sam to zrobiłem - żaden specjalny komponent, ale to jest bardzo proste w sumie - zajrzyj sobie do wnętrza pliku z tego analizatora to sam zobaczysz, że idzie to łatwo rozgryźć - co i jak jest zapisane.

   Lada moment może nawet już dzisiaj ukaże się soft - na razie właśnie tylko w wersji DEMO. No będą w niej spore ograniczenia ale myślę, że spokojnie da się program sprawdzić w każdym prawie jego aspekcie ;)

   Usuń
 4. Dzięki śliczne za odpowiedź :) Podziwiam, że w delfiaczku sam to wszystko naskrobałeś. Szacun! Rzeczywiście możesz wiele przekazać dla nas wiedzy dlatego super, że planujesz poradniczki o delfi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No fajne! Ale to nie lata 70-te!!! Chyba Mirku za młody byłeś w 70-tych :) . W 70-tych to były piloty przewodowe. A z IR to już 80-te.
  Ale na Yellowbooka czekam! Zasiliłem konto na Polak potrafi i wracam do C.
  Jaki następny kolor książki będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że w tej "przeszłości" to wszystko jest pomieszane ;) masz rację ;) ... A co do kolorów kolejnych książek - to panie kochany to już jest ustalone od czasu gdy powstawała pierwsza ... zresztą sam zobacz bo wszystko jest udokumentowane. Zobacz na ten obrazek w tym linku: http://atnel.pl/wydawnictwo.html ;) .. jak widać po YB będzie Orangebook itd

   Usuń