Ads_700x200

sobota, 18 października 2014

Greenbook2 - zapowiedź nowego wydania

Witam,

Chciałbym zaprosić ciebie do takiej jakby prawie prywatnej wizyty u mnie ... tu na miejscu, gdzie piszę książkę, robię ćwiczenia do książki, piszę kod źródłowy, tworzę biblioteki - po prostu pracuję nad książką. To taka jakby wizyta online ;) ... gdzie opowiem kilka słów na żywo co i jak się dzieje, coś pokaże, uchylę rąbka tajemnicy co będzie nowego itp ... jeśli jesteś zainteresowany(-a) ... zapraszam na króciutki materiał wideo ;) ...
poniżej filmik


;)

14 komentarzy:

  1. Odpowiedzi
    1. Bardzo przepraszam - zupełnie przypadkiem kliknąłem nie w to co potrzeba i skasowałem post kolegi ... eeeeh gapa ze mnie - przepraszam.

      Usuń
  2. Wodoszczelne zestawy ATB :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie nie - to zapach świeżości i delikatna rosa, mgiełka ;) tytuł zdjęcia to "Fresh ATB" ;) ....

      Usuń
  3. Ilu calowy ma Pan monitor, i jaki jest to typ? Jak Panu pracuje się na większych monitorze?Mam około 20 cali, i myślę nad zakupem nowego (stary ma już 9 lat).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest monitor 27 cali o rozdzielczości 2560 x 1440. Jest mi niezbędny z uwagi na kręcenie poradników gdy muszę sporo zmieścić na ekranie. Do zwykłej pracy mógłby być spokojnie mniejszy.

      Usuń
  4. No no, to muszę się sprężyć z dokończeniem BB, co by móc przejść do wyższego poziomu wtajemniczenia z nowym GB:)
    Swoją drogą (wybiegając trochę w przyszłość) ciekawy jestem co to się znajdzie w YB, to pewnie już będzie jakiś kosmos:)))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jaki tam kosmos - wszystko w tym samym tonie - tyle że w trzeciej już będziemy uczyli się składać wiedzę pobraną z BB i GB tak aby budować jakieś całe konkretne projekty od początku do końca. Zobacz zresztą już była (wprawdzie falstart) ale zajawka co w niej będzie ;)

      http://forum.atnel.pl/topic2963.html

      Usuń
  5. Czy jest planowany jakiś ukłon w stronę posiadaczy green book v1, chodzi mi o aktualizację bibliotek z dvd. Ot choćby hoperf. Czy trzeba będzie kupić drugi raz green booka i liczyć że ktoś odkupi v1.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prawdopodobnie wprowadzimy na jakiś czas po ukazaniu się książki taką rzecz jak było w przypadku BB w twardej oprawie, gdzie posiadacze miękkiego BB mogli dokupić sobie w naszym sklepie samą płytę DVD od nowej książki. Zobaczymy.

      Usuń
    2. No i byłoby ok.

      Usuń
  6. Cześć. Posiadam twoją książkę. Jestem w temacie ekranów lcd, narazie pobieżnie. W dokumentacji sterownika mojego lcd jest że przyjmuje bity od msb do lsb i teraz mam pytanie. Jak wysylam przez spi dane np. taką funkcją wyslijdanespi (0b10101000) to który tu bit jest msb a lsb? Czy 1 to jest msb a 0 to lsb? I w jakiej kolejności wysyła uc dane po spi ? Od lsb czy msb? Dodam że mam 14lat i staram sie to zrozumeiec.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Starszy to ZAWSZE ten z LEWEJ
      Młodszy to ZAWSZE ten z PRAWEJ

      Usuń
    2. Okej dzieki, a kierunek ustawism w rejestrze.

      Usuń