Ads_700x200

czwartek, 30 października 2014

Bluebook na krańcach świata - KONKURS


Witam, chciałbym na początku roku 2014, ogłosić nowy konkurs, pod tytułem "Bluebook na krańcach świata". Za chwilę wyjaśnię szczegóły i zasady konkursu, a teraz wspomnę o nagrodzie głównej. Otóż zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę zestaw ATB 1.04 w postaci pakietu LEO - LINK do sklepu firmy Atnel. Poza tym w nagrodę za drugie i trzecie miejsce laureaci otrzymają po jednym egzemplarzu książki pt. "Język C Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych". Jeśli będzie większa ilość zainteresowanych, to laureaci do końca pierwszej dziesiątki otrzymają licencję na program MkAvrCalculator. (W przypadku dużej ilości uczestników i ostrej konkurencji, pula nagród może zostać poszerzona/powiększona) ;) Będzie to bardzo nietypowy konkurs, i dlatego czas jego rozstrzygnięcia datowany będzie na koniec wakacji, czyli na 31 października 2014, tak aby każdemu dać szansę wykazania się w tej konkurencji ;) W dalszej części artykułu zostaną opisane dokładne zasady konkursu i uczestnictwa:

********************************************************************************
********************************************************************************
***         KONIEC KONKURSU - 31 PAŹDZIERNIKA 2014 GODZ 00:00 ****
********************************************************************************
********************************************************************************

1. W konkursie może wziąć udział każda osoba bez ograniczeń wiekowych
2. Zadanie konkursowe polegać będzie na nadsyłaniu ciekawych i zdjęć, na których będzie widoczna książka popularnie zwana "Bluebook'iem" ("Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania") w dowolnym wydaniu (miękka lub twarda oprawa). 
3. Uwaga! tematyka zdjęć powinna być przede wszystkim związana z tematem konkursu

"Bluebook na krańcach świata"

co oznacza, że zdjęcia książki powinny być wykonane np poza granicami Polski (ale nie tylko! proszę czytać dalej ;) ). Zdjęcia nie muszą zawierać wizerunku uczestnika, ale muszą nosić wyraźne znamiona autentyczności i obecności uczestnika (np krótki opis miejsca, zdarzenia, celu pobytu itp. Oczywiście zdjęcia wykonane wraz z wizerunkiem (jeśli ktoś uzna to za stosowne) lub w inny sposób potwierdzające obecność użytkownika konkursu w miejscu, w którym zrobione było zdjęcie ... np widok strony bloga lub naszego forum.atnel.pl z bieżącą datą wykonania fotki, będą najwyżej punktowane. Zdjęć można nadsyłać po kilka (max 5 szt) z jednego zakątka świata np podczas podróży.

4. Kolejna kategoria zdjęć to fotki wykonywane w Polsce ale również podczas podróży, gdy książka przy okazji komuś towarzyszy w wyprawach. Przy czym liczy się tu pomysłowość, inwencja, i nieoczekiwane ciekawe miejsca gdzie uczestnik może się pojawić wraz z książką. Podobnie jak pkt.3 nie ma wymogu aby uczestnik zamieszczał swój wizerunek, jednak warto w jakiś inny sposób udokumentować autentyczność zdjęcia oraz to że zostało ono wykonane w podróży a nie w miejscu zamieszkania. Liczyć się będzie po prostu pomysłowość, kreatywność ale też autentyczność nadsyłanych zdjęć. Dopuszczalny jest też krótki (max kilka zdań) opis do nadesłanych prac, który również może zostać opublikowany wraz ze zdjęciami.

PAMIĘTAJCIE LICZY SIĘ POMYSŁ NA CIEKAWE ZDJĘCIE !!! a nie fakt że będzie ot po prostu pokazana książka np na tle piramidy w Egipcie. Tzn może się równie dobrze okazać że np wygra jakieś nietypowe zdjęcie z tzw "jajem" .... z PCIMIA DOLNEGO albo z WĄCHOCKA czy SZCZEBRZESZCZYNA w POLSCE!

5. Naturalnie większą wagę będą miały zdjęcia lepszej/wyższej jakości

6. Zdjęcia należy nadsyłać na adres e-mail: mirekk36@o2.pl, przy czym bezwzględnie należy dużymi drukowanymi literami napisać w tytule maila, tytuł konkursu, czyli: "BLUEBOOK NA KRAŃCACH ŚWIATA" (może być ew bez polskich znaków)

7. Zdjęcia będą publikowane na naszym forum:

www.forum.atnel.pl

w specjalnym wskazanym w terminie późniejszym wątku (gdy zostaną nadesłane pierwsze prace. Informacja i link będzie podany na końcu tego artykułu), i tam będą poddane wstępnej ocenie użytkowników, będzie to wstępne głosowanie pomocnicze. Ostateczną decyzję i wyłonienie zwycięzców należeć będzie do organizatora konkursu, którym jest Mirosław Kardaś jako osoba prywatna ;)

W związku z powyższym każdy uczestnik konkursu powinien się zarejestrować na naszym forum.

8. Aby można było rozstrzygnąć konkurs musi być co najmniej 15 uczestników.

9. Nadsyłane prace (zdjęcia) będą publikowane sukcesywnie w miarę ich nadsyłania.

10. Nie są wymagane żadne dane osobowe poza imieniem i nazwiskiem w mailu zgłoszeniowym, w trakcie nadsyłania prac. Szczegółowe dane adresowe będą potrzebne dopiero po sfinalizowaniu konkursu, w celu wysłania nagród. Prezentowane prace na forum, będą podpisane jedynie nickiem uczestnika forum, stąd konieczność (jak w pkt.7) rejestracji na naszym forum.

11. Zastrzegam sobie prawo do wprowadzania modyfikacji w regulaminie w trakcie trwania konkursu. Chodzi oczywiście o ew drobne poprawki, które będą miały ew na celu usprawnienie przeprowadzenia konkursu.

12. W nadsyłanym mailu bezwzględnie musi być wyrażona zgoda na publikację nadsyłanych zdjęć na stronach związanych z moją działalnością. Bez takiej zgody mail będzie niestety odrzucany a zdjęcia nie zostaną opublikowane i nie wezmą udziału w konkursie. 

13. Nadsyłane zdjęcia mogą być w dowolnym formacie, będą jednak poddane obróbce przed publikacją w celu dopasowania treści. 

14. Zdjęcia nie mogą zawierać żadnych treści ogólnie uznanych za obraźliwe, nieetyczne itp. Nie mogą zawierać widoku zakazanych obiektów np wojskowych itp ;) ponieważ zostaną odrzucone. 

W przypadku dodatkowych pytań proszę zadawać je tutaj na blogu.


Poniżej przedstawiam przykład takiego konkursowego zdjęcia - pochodzi ono z wyprawy jednego z uczestników naszego forum do Korei Południowej ;) Pierwsza fotka poddana została małej obróbce przeze mnie i złożona z dwóch innych zdjęć, przedstawionych jeszcze niżej:Tutaj dwa oryginalne zdjęcia:Niżej jeszcze inne fotki z tej samej podróży:
zapraszam do uczestnictwa a także komentowania konkursu - życzę miłej zabawy

------------------------------------------------------------------

KOLEJNE FOTKI KONKURSOWE:

*******************************************************
Autor: Marcin
Miejsce: Lohr am Main (Niemcy)
opis autora:
"Przesyłam zdjęcia wykonane w malowniczej, baśniowej niemieckiej miejscowości Lohr am Main. Zdjęcia są wykonane na tle "domu rodzinnego" Królewny Śnieżki. Tubylcy ;) nazywają to Zamkiem Królewny Śnieżki. Na zdjęciach jestem ja osobiście wraz z moimi pociechami. W tle widać Królewnę Śnieżkę z 7 krasnalami :), na dalszym planie zamek."

*******************************************************
Autor: Piotr
Miejsce: Politechnika Białostocka
opis autora:
"Zdjęcie przedstawia łazika Hyperion którego jestem współautorem"*******************************************************
Autor: zastrzeżone
Miejsce: Kamienica
opis autora:
"Zdjęcia wykonane są prawie na "końcu świata" podczas chwili odpoczynku w jeździe. Miejscowość Kamienica w powiecie lublinieckim (to nie jest Wielki Kanion Kolorado :) . Niestety motocykl, na którym jeżdżę, nie pozwala na długie podróże."
*******************************************************
Autor: Piotr
Miejsce: Wnętrze mikrokontrolera (zdjęcie na razie poza konkursem, ale z uwagi na bardzo ciekawy pomysł postanowiłem je zaprezentować)
opis autora:
"Zdjęcie przedstawia wnętrze mikrokontrolera ATmega8 z blue bookiem w środku architektury. Podczas nauki,mimo że książka leży obok mnie,jej część także jest w mikrokontrolerze. To niesamowite. Tak to widzę :-)"*******************************************************
Autor: Piotr
Miejsce: Lahti w Finlandii
opis autora:
"Ostatni weekend spędziłem w Lahti w Finlandii dopingując naszych skoczków. Niestety grupowe zawody nie wypadły zbyt dobrze, ale za to w niedziele polscy kibice mogli celebrować. W załączniku wysyłam zdjęcie konkursowe, które pomogło w uzyskaniu podium naszemu faworytowi :P."(pytanie ode mnie mirekk36) ... co oznaczał ten duży niebieski znak z literą B ? bo chyba nie Bluebook ? ;) (to takie pytanie poza konkursem? ;) )


*******************************************************
Autor: Bartek86
Miejsce: brak informacji
opis autora: "brak opisu"*******************************************************
Autor: Łukasz
Miejsce: Wisła
opis autora: "Jako że poza elektroniką, lubię czasem pospacerować po górach, zabrałem ze sobą Bluebook'a na małą wycieczkę do Wisły w celu wdrapania się na Stożek. Poza Stożkiem pozwiedzaliśmy trochę okolicę, a Bluebook dał radę i się nawet nie zmęczył:) Dodatkowo przesyłam dwa zdjęcia z widoków, które były po prostu cudowne:)"

*******************************************************
Autor: Alan
Miejsce: Madera
opis autora: "Jako że poza elektroniką, "


"Zdjęcie przedstawia widok z kolejki gondolowej prowadzącej na wzgórze Monte (około 600 m.n.p.m). Kolejka wyrusza z stolicy Madery, Funchal."

"Zdjęcie zostało zrobione w ogrodzie botanicznym na wzgórzu Monte. Ogród był tam od zawszę, ale zniszczony. Dopiero niedawno człowiek nazywany Złotym Józkiem (choć powinien być Diamentowy Józek) dał pieniądze na renowację ogrodu. Jest jednym z dwóch milionerów na wyspie. Pierwszy to Cristiano Ronaldo, a drugi to pan Józek. Przydomek taki zawdzięcza swojemu szczęściu. Był biednym człowiekiem. Wyjechał więc do RPA i pracował tam. Najpierw sprzedawał pamiątki na ulicy lecz potem wynajął lokal. Gdy się trochę dorobił kupił owy lokal. Potem się okazało, że w ziemi pod budynkiem są diamenty. Fundator bardzo lubił kraje azjatyckie więc sprowadził sobie klika figur"

"Zdjęcie to zostało wykonane na tle ryb głębinowych, które wyławia się tylko na Maderze w miejscowości Câmara de Lobos i w Japonii. Potwory te żyją na głębokości około 800m do 2km. Nigdy nie widziano ich żywych, mają jadowite zęby, ale mięso jest przepyszne. Ryby te sprzedają na targu w Funchal. Miejscowość Câmara de Lobos słynie jeszcze z drinku ponsha. Miejscowość tą upodobał sobie Winston Churchill. Malował tam swoje obrazy."

"Większość osób mówi, że Kolumb był synem tkacza, który odkrył Amerykę. Teraz są domniemania, że był on POLAKIEM, a dokładniej synem króla Warneńczyka. Według historii zginą w bitwie pod Warną w 1444, lecz nie znaleziono jego ciała. Miał 6 palców u jednej z stóp. Istnieje teoria,która mówi, że uciekł na Maderę aby odpokutować swoje grzechy. Są na to pewne dowody. Wiadomo, że na wyspie przebywał polski szlachcic, którego nazwano Henryk Niemiec. Nazwano go tak najprawdopodobniej dlatego, że wszystkich których mowy nie znano byli Niemcami. Na dodatek w pewnej kaplicy znaleziono obrazek, na którym są dwie postacie. Obraz miał przedstawiać "Spotkanie św. Joachima ze św. Anną pod złotą bramą", na którym, jak do dziś wierzą mieszkańcy Madery, został przedstawiony król Polski wraz ze swoją portugalską żoną Anną. Na odwrocie obrazka jest napis "Prince Polonia". Kolumb miał być ich synem."

"Ostatnie już zdjęcie przedstawia książkę na tle maderskich klifów."*******************************************************
Autor: (nick z forum.atnel.pl) Ryba20003 
Miejsce: niżej w opisie
opis autora:
"Jak widać na załączonym obrazku kraniec świata w oddali w moim wydaniu, dla dociekliwych gdzie on się znajduje podaje współrzędne GPS na wyświetlaczu, jako że jeden z przewodów zasłania początek a na następne ujęcia nie wystarczyło baterii podaje je tu N 57 56' 4.227'' E11 34' 57.2893'' zdjęcia wykonane 16.03.2014 w chwili odpoczynku w pracy"
*******************************************************
Autor: Piotr
Miejsce: niżej w opisie
"Miejsce: The National Museum of Computing Bletchley Park, Milton Keynes,Anglia. Talerz potężnego dysku twardego z 1965 roku. Pojemność tego talerza to 4 Mb i 768 ścieżek na jednej stronie.Prędkość 52 do 157 kbytes na sekunde,prędkość 900 do 1200 rpm,czas dostepu 100 do 410ms"


"Miejsce: The National Museum of Computing Bletchley Park, Milton Keynes,Anglia. Ja we własnej osobie na tle The Harwell Dekatron, najstarszego działającego komputera cyfrowego z 1951 roku"


"Miejsce: The National Museum of Computing Bletchley Park, Milton Keynes,Anglia. The Colossus,działająca replika maszyny cyfrowej z 1943 roku. Colossus wykorzystywany był do łamania szyfrów Maszyny Lorenza."


"Miejsce: The National Museum of Computing Bletchley Park, Milton Keynes,Anglia. Oryginalna Enigma wykorzystywana przezLuftwaffe. Na moją prośbę została uniesiona gablota z pleksy, od której odbijało się światło jarzeniówek :-)"


"Miejsce: The National Museum of Computing Bletchley Park, Milton Keynes,Anglia. Komputer analogowy TR-48"*******************************************************
Autor: Piotr
Miejsce: niżej w opisie


"Miejsce: National Media Museum w Bradford,Anglia. Po prawej detektor kryształkowy z parą słuchawek z 1922 roku. Konstrukcja nie wymagała lamp elektronowych,dzięki temu do słuchania niepotrzebne było zasilanie. Po lewej odbiornik z 1927.Konstrukcja pozwalała odbierać stacje na falach długich i falach średnich na kórych to nadawało BBC.Kustosz zapewniał mnie że Chakophone działa,co do kryształku nie był pewny."


"Miejsce: National Media Museum w Bradford,Anglia. Monochromatyczny video recorder z 1956 roku wymyślony i wyprodukowany przez grupę Ampex w Kalifornii. Trzy zostały wysłne do UK w 1959 dla BBC.Na zdjęciu jeden z nich,jest to model VR100B warty wówczas około 1 miliona funtów."


"Miejsce: National Media Museum w Bradford,Anglia. W latach 1955-1964 BBC eksperymentowało z telewizją kolorową. Pierwsza kamera Marconi,ta na zdjęciu,była bardzo wielka i nie działała tak jak oczekiwano. Nazywano ją kamerą trumną,gdyż patrząc na nią z góry,właśnie taki miała kształt. Pewnego razu została zainstalowana na specjalnej,wysokiej konstrukcji, by transmitować mecz pilki nożnej. Niestety waga kamery zarwała konstrukcję i program został przerwany. W 1990 została naprawiona i oddana do muzeum w Bradford."


"Miejsce: National Media Museum w Bradford,Anglia. Oryginalny (no prawie oryginalny,bo wymieniono kilka drewnianych elementów konstrukcji) mechaniczny aparat telewizyjny John'a Baird'a zbudowany w UK w około 1925 roku. Tekturowa tarcza w kórą zamontowano soczewki,została wycięta z kartonu po kapeluszu a drewniana podstawa, to część skrzyni po herbacie z tamtych czasów."


"Półka z telewizorami. Miejsce: National Media Museum w Bradford,Anglia.
Opis kilku modeli od góry od lewej: 
Pye LV20 z 1949 roku ,produkowany był w dwóch wersjach pod dwa systemy nadawania..Ten na zdjęciu to model produkowany pod system w Londynie.(Drugi model to BV20 dla sytemu w Birmingam)

Ekco TA201 z 1939 roku.Mały i bardzo ciężki telewizor bez toru fonii.
Ideą,która się nie przyjęła,było nadawanie dźwięku przez odbiorniki radiowe.

HMV Recever, telewizor wyprodukowany w 1946 przez firmę His Master's Voice zajmującej się także produkcją sprzętu audio,głównie gramofony i sprzęt do utrwalania dźwięku na płytach.

Marconi 709 z 1938 roku jest jednym z czterech modeli na świecie, kóre przetrwały do dziś.
Ma wbudowany 3 zakresowy odbiornik radiowy.

Pye B16T z 1946 roku to pierwszy model telewizora produkowany po II wojnie.

Tin Box Televisor ,to mechaniczna konstrukcja oparta na 30 liniowym sysytemie Baird'a.
Wyprodukowana przez Plessey Company Limited w 1930 roku.Sprzedano (tylko) około 1000 sztuk.

Cossor 1210 z 1939 roku, to jeden z kilku przedwojennych modeli, w których kineskop montowany był na przodzie z szybą antyimplozyjną."


*******************************************************
Autorzy: Janusz Olejniczak (nick z forum atnel: Jahoo) oraz Paweł Socha
LINK do strony autorów: http://langustadivers.pl/
Miejsce: niżej w opisie
moje hobby: elektronika, programowanie.
pasja: nurkowanie.

Zdjęcie 1 - Paweł z Bluebook'iem podczas nurkowania na ORP Groźny.

Zdjęcie 2 - Po nurkowaniu w Porcie.

Zdjęcie 3 - RIB'em ku wielkiej przygodzie.

Zdjęcie 4 - Ponad wrakiem.

Zdjęcie 5 - Eksploracja wraku.

Zdjęcie 6 - W poszukiwaniu dobrego ujęcia.

Wraz z grupą przyjaciół zaplanowaliśmy nurkowy weekend na wrakach Bałtyku z Centrum nurkowym "Langustadivers" w dniach 23-25.05.2014r. Głównym celem wyprawy była eksploracja wraków ORP Groźny, ORP Wicher, Kutra Łącznikowego K-18 Bryza oraz wraku ORP Delfin.
Na wyjazd do miasteczka Hel przygotowywaliśmy się z wielkim zapałem i ruszyliśmy ku wielkiej przygodzie. Na wyprawie nie mogło zabraknąć oczywiście BlueBook'a, więc zabraliśmy go ze sobą by towarzyszył nam w podwodnych eskapadach. Zebrany materiał fotograficzny przedstawiony w konkursie pt. "Bluebook - Na krańcach Świata", powstał dzięki pomocy i współpracy moich kolegów i przyjaciół nurkowych, których nie mógłbym tutaj pominąć i bez których nie zrealizowałbym zamierzonego celu. W realizacji projektu pomogli: Cezary Jurczuk (LangustaDivers), Paweł Żołynia, Paweł Socha oraz Grzegorz Gabrysiak. Za pomoc w realizacji projektu bardzo dziękuję
poniżej link do filmu potwierdzającego autentyczność wykonanych zdjęć."


*******************************************************************

Autor: Arkadiusz
Miejsce: Warszawa dnia 07.06.2014r

Pierwsze zdjęcie pokazuje bb. na tle Barbakanu. Zostało  zrobione podczas zwiedzanie naszej jakże pięknej stolicy:) 

Druga fotka wykonana została na tle fontanny multimedialnej nieopodal Wisły.
Niestety nie udało mi się trafić w czas pokazu multimedialnego.

Trzecie zdjęcie pokazuje bluebooka obok rzeźby nagiego mężczyzny  w łazienkach warszawskich.Rzeźby nagiej kobiety niestety nie udało mi się znaleźć:D

Czwarte wykonałem na Stadionie Narodowym, w tle choć może mało wyraźnie, ale widać skaczące MONSTERTRAKI.

Piąte i ostatnie zdjęcie pokazuje wyraźniej olbrzymie samochody poległe  na zawodach:)
*******************************************************************

Autor: Piotr
Miejsce: Malezja (wycieczka pt: "niebiesko przez świat" ;)


Na jednym ze zdjęć widać, że blue book może zaciekawić nawet głuptaka, no niestety był dość płochliwy i zdołał jedynie rzucić dziobem na okładkę książki i jej autora, ale zawsze to coś :) Dodatkowo widać, że niebieska okładka idealnie komponuje się z tutejszymi wodospadami oraz z tropikalną roślinnością, a 40 stopniowy zaduch i duża wilgoć kartkom nie straszna ! 
*******************************************************************

Autor: Piotr
Miejsce: Szpital - narodziny syna ;)*******************************************************************

Autor: Paweł
Miejsce: Jako że jestem górnikiem i jest to nietypowe miejsce pracy zabrałem "na fedrunek" bluebooka ze sobą do kopalni węgla kamiennego na "poziom" a raczej głębokość 750m pod poziomem morza *******************************************************************

Autor: Mirek (nick z forum gufim)
Miejsce: Irlandia*******************************************************************

Autor: Filip
Miejsce: Chorwacja (Jedno zdjęcie zrobione przy arenie, natomiast pozostałe to "wielkie wejście bluebook-a" na tle łuku triumfalnego Sergiusza)*******************************************************************

Autor: Robert
Miejsce: pola Grunwaldu*******************************************************************

Autor: Grzegorz
Miejsce:  przesyłam kilka fotek z tegorocznych wakacji które spędziłem z rodzinką oraz z Bluebook-iem nad Polskim morzem we Władysławowie i okolicach.
*******************************************************************

Autor: Wojtek
Miejsce: Bluebook na błękitnym krańcu ;)


*******************************************************************

Autor: Michał
Miejsce: Zdjęcie wykonane w trakcie podróży po Polsce przy Pałacu Kultury w Warszawie.
*******************************************************************

Autor: Piotr
Miejsce: Polska,mój ogród.Zdjęcie przedstawia Bluebooka porwanego przez ducha w moim ogrodzie :-)
Zdjęcie zrobione tylko aparatem fotograficznym,bez fotomontażu.

*******************************************************************

Autor: Damian
Miejsce: Pierwsze jest zrobione pod kolumną Zygmunta Augusta w Augustowie. Kolejne zostały wykonane na plaży również w Augustowie z takim procesorkiem z piasku ;)
A ostatnie na tle jeziora Necko fotografowane z wysokości :)
*******************************************************************

Autor: Adrian
Miejsce: Zdjęcie wykonano podczas wycieczki wzdłuż Pomorza Zachodniego . Pomnik Krzysztofa Kolbergera umiejscowiony jest niedaleko budynku informacji turystycznej w Międzyzdrojach.

*******************************************************************

Autor: Mateusz
Miejsce: BB zwiedzający Rzym który musiał  zrobić sobie chwile przerwy na odpoczynek :)*******************************************************************
(witam serdecznie pierwszą Panią w naszym konkursie) ;)
Autor: Paulina
Miejsce: Szczecin i Kołobrzeg

 Opis do zdjęcia nr 1 ( z Wszędołazem Żółtym )

Fotografię wykonano w Muzeum Techniki w Szczecinie, podczas wakacyjnego "wszędołażenia" z Bluebook' iem.

Opis do zdjęcia nr 2 ( z konikami morskimi)

Fotografię wykonano w Kołobrzegu. Podczas zwiedzania miasta można natknąć się na zielone figury utworzone z żywych roślin. Na zdjęciu Bluebook i dwa koniki morskie, znalezione w okolicy latarni morskiej.


*******************************************************************

Autor: Marcin (Nick (http://www.forum.atnel.pl): Marcinas)

1. "Moje centrum dowodzenia w Zakopanym" Planowanie i rozrywka oraz programowanie w jednym miejscu wydaje się nie możliwe, a jednak. Zawsze nie rozłączny ze swoim pierwszym i jednocześnie starym bluebook-iem. Na zdjęciu wszytkie niezbędne rzeczy do ekspansij gór

2. "Dolina Kościeliska po wichurze" 

3."Zejście z Jaskini Mroźnej" Czym że są dwie ręce ? Niczmy w porówniu z czterema :P

4."Dolina Pięciu Stawów Polskich"

5."Siklawica"


*******************************************************************

Autor: Rafał (Rafał555).
Miejsce: Chciałbym zasygnalizować obecność Bluebooka na zaporze w Solinie. (W sumie to nie tylko ja tam miałem tą książkę. Jednej Pani cyknąłem focie na dowód :). 


*******************************************************************

Autor: Piotr.
Miejsce: " Blue book na słonecznych wakacjach w miejscowości Port Dickson "


Jeśli chodzi o zdjęcie rąk :" Podczas praktyk na tamtejszym uniwersytecie Blue Book został mile przywitany przez studentów wydziału elektrycznego. Na tym zdjęciu widać jak bardzo rozchwytywany był nasz Blue Book - studenci a raczej ich dłonie pochodzą m.in. z takich krajów jak Indie, Bangladesz, Malezja, Chiny, Filipiny no i oczywiście Polska :P "


*******************************************************************

Autor: Mateusz (Mathew13 z forum atnel).
Miejsce: Zdjęcia zostały wykonane podczas naszego pobytu w Kołobrzegu od 21.07-28.07.*******************************************************************

Autor: Krzysztof (Kris811)
Miejsce: Dalej na wschód w polsce już się nie da...

BLUEBOOK przejechał na rowerze po wschodniej granicy ponad 300km
wraz z całym bagażem i namiotami w zaledwie 2 dni
fotki w rejonach parku sobiborskiego. 13 wrzesień

może i żubry skorzystają...lektura do obiadu...


*******************************************************************

Autor:  (ronetto)
Miejsce: Zdjęcia zostały zrobione podczas mojej pracy a właściwie wolnych chwil których mi nie brakuje gdyż pracuje tylko nocą. Są one zrobione w rejonie Frankfurtu nad Menem podczas wożenia elementów elektrowni wiatrowej którą widać na jednym foto (waga 61T).*******************************************************************

Autor:  Piotr
Miejsce: Wszystkie zdjęcia robione 20 km od norweskiego Tromsø.


DSC_7265 - Blubuk podczas spaceru wgłąb fiordu, w tle archityczny norweski dźwig stacjonarny Hiab model nieznany


DSC_7289 - Blubuk prezentowany formie młodocianej jeżowca Strongylocentrotus droebachiensis, forma owa zachwycona, co widać po charakterystycznym brązowo kremowym zabarwieniu:)

 DSC_7295 - innowacyjna metoda badań nad sensoryką jeżowca Strongylocentrotus droebachiensis, próba komunikacji z żywym przedmiotem badanym poprzez interfejs MISO


DSC_7299 - szczegóły i "ukryte smaczki" schematu tego projektu nie mogą zostać ujawnione, projekt inspirowany blubukiem, natomiast w żadnym wypadku nie wykonany z podanymi w nim wskazówkami!


DSC_7309 - pół nocy polowałem na to coś na niebie, ostrość łapana w ciemno i jakoś wyjszło, że i autora (blubuka) da się dopatrzeć;) Wskoczyłem na chwil parę w 30s kadr z blubukiem i się zdarzyło...


*******************************************************************

Autor:  Darek
Miejsce: zdjęcia wykonane w wiosce beduińskiej, która znajduje się około 20 km od miasta Hurghada położonego w Egipcie.*******************************************************************

Autor:  Darek
Miejsce: Podziemny bunkier na końcu świata (czyli podziemna piwnica w Policach na końcu Polski :) )
opis autora:
"Zdjęcie konkursowe przedstawia system telemetryczny, którego jestem autorem.
System był tematem mojej pracy magisterskiej i częścią projektu MazBot będącego tematem mojej pracy inżynierskiej. Na zdjęciu można zaobserwować kamerkę w specjalnej pancernej obudowie oraz książkę :) Można powiedzieć, że niebieska książka jak i jej zielona siostra są integralną częścią projektu. Bez tych książek uruchomienie części elektronicznej było by niemożliwe a na pewno przeciągnęło by się w czasie. Pokrótce system miał sterować czołgiem oraz odbierać najróżniejsze parametry w tym obraz z kamerki pokładowej. Jeżeli ktoś miałby ochotę poznać MazBot-a bliżej zapraszam na stronkę MazBot.pl"*******************************************************************

Autor:  Paweł
Miejsce: Gdzie byłem z książeczką ?
W północnej Szkocji, regionie zwanym Highlands (piękne widoki i totalne odludzie) ok. 5h drogi od Glasgow w celach takich jak widać na zdjęciu pt. Praca ;)
W wolnej chwili wraz z koleżanką zwiedzaliśmy okoliczne góry, pagórki i doliny etc... Zdjęcie "Droganaszczyt" (ciężko zrobić selfie z książką w jednej ręce, ludzie bardzo dziwnie się patrzyli hehe) z tzw. Great Glen Way - naprawde dłuuuuuga scieżka, dodam, że w planach było zrobienie ok. 20km i zaliczenie 2 szczytów a wyszło jak wyszło bug w systemie nawigacji i doszliśmy na jakiś nie wiadomo jaki "Szczyt" - finalnie 40km i prawie przegapiony ostatni autobus do hotelu ;) Bluebook naprawde mi ciążył... to pewnie przez tą ilość zawartej w nim wiedzy ;)
Ostatnie zdjęcie zrobione przez koleżankę "Drogadodomu" - którą gorąco pozdrawiam - akurat tak się złożyło, że uchwyciła moją hmm podpórkę pod plecy - zdjęcie z lotniska Glasgow Prestwic w tle czterogodzinny loading na odprawę.********************************************************************************
********************************************************************************
***         KONIEC KONKURSU - 31 PAŹDZIERNIKA 2014 GODZ 00:00 ****
********************************************************************************
********************************************************************************
;) czekamy na kolejne...

28 komentarzy:

 1. zdjecia beda publikowane gdzies poza forum? (np: sklep, blog, kanał YT)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałem tylko na forum plus ew ten blog albo jakaś wzmianka jeśli będzie potrzeba na www.atnel.pl

   Usuń
  2. w takim razie jeśli tylko mi blubuk wejdzie do walizki to mozecie liczyc na zdjecia z UK gdzie jade w wakacje

   Usuń
 2. Zachęta do obdarcia niebieskiej książki ze "skóry"?

  OdpowiedzUsuń
 3. tak sobie troszkę pomyślałem że ten konkurs jest nastawiony na ludzi z zasobnym portfelem bo jednak się nie oszukujmy "bogaty" jak zechce to sobie kupi taki ATB i na wycieczkę też pojedzie i zrobi zdjęcie przy np. piramidach a... "biedny" ? Co ?--Ani nie kupi zestawu, ani nie zrobi fajnej fotki zza granicy-- bo co najwyżej sobie na mazury pojedzie. A zdjęcie z piramidą w tle to jednak nie to samo co zdjęcie "gołą" laską w tle
  choć pewnie nie jeden by powiedział że woli gołą laskę w tle...xD albo przynajmniej w stringach -i nie chodzi drodzy programiści o te stringi o których myślicie xD ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bardzo bardzo przepraszam no ale kolega teraz opowiada tu jakieś fantasmagorie :( .... i to TOTALNE fantasmagorie ...

   jedyne co mogę wywnioskować z tej wypowiedzi i proszę się nie gniewać na mnie za to .... to to, że kolega NIE PRZECZYTAŁ całego regulaminu albo tylko wybiórczo albo tylko to co chciał przeczytać ....

   WYRAŹNIE i na CZERWONO jest zaznaczone że liczy się POMYSŁ na zdjęcie i może być z Polski z PCIMIA DOLNEGO i wygra bo będzie NAJCIEKAWSZE a to pod piramidą w Egipcie przegra bo po prostu ktoś tylko pokaże książkę na tle ... i to wszystko

   poczytaj proszę ten wątek na forum, od tego miejsca:

   http://forum.atnel.pl/post63566.html#p63566

   i nie opowiadaj bajek że to konkurs dla ludzi z portfelem - wręcz przeciwnie ... tylko wystarczy ODROBINA POMYSŁU a to nic nie kosztuje ....

   ale ... no ale trzeba chcieć - a nie tylko narzekać i marudzić w życiu :(

   no taka jest prawda

   Usuń
  2. ależ nie ja się nie gniewam tym bardziej że to był bardziej żart -może trochę zbyt sarkastyczny(jednak każdy ma inne poczucie humoru:)...i też wiem że mogą być z Polski ale te fotki powyżej jednak tak jakoś mi dziwnie sugerują że wygra....ehh dobra już nic nie piszę...;(.....

   Usuń
  3. Ok - no to przepraszam najmocniej jeśli źle zrozumiałem - ale jednak chciałbym aby wszyscy zrozumieli, że liczy się POMYSŁ na fotkę, a nie miejsce .... ;)

   Usuń
  4. Co ile kosztuje,nie ma znaczenia.Liczy się zabawa.

   Usuń
 4. Szkoda że tym razem zabrałem ze sobą tylko GreenBook'a. Pozdrawiam wszystkich z Brazylii.

  OdpowiedzUsuń
 5. No Panie i Panowie przybywa coraz więcej prac ;) .... Mnie osobiście podobają się wszystkie prezentowane miejsca ;) .... fajne informacje często ... Super

  dziękuję za nadsyłanie zdjęć i czekamy na kolejne

  OdpowiedzUsuń
 6. dlaczego na wstępie jest: "Będzie to bardzo nietypowy konkurs, i dlatego czas jego rozstrzygnięcia datowany będzie na koniec wakacji, czyli na 31 października 2014, tak aby każdemu dać szansę wykazania się w tej konkurencji ;)"

  koniec wakacji to chyba nie koniec października ;)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślałem właśnie o końcu października aby dać pełną szansę absolutnie wszystkim również studentom, którzy jeszcze w październiku mają wolne zdaje się ;)

   Usuń
 7. Czyli mogę przesłać 10 zdjęć z dwóch zakątków świata, dobrze rozumiem regulamin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie TAK, jeśli z dwóch różnych ciekawych miejsc to JAK NAJBARDZIEJ ;)

   Usuń
 8. Mam pytanie na troche inny temat. Mianowicie czy bedzie dostepna jeszcze w sprzedazy druga ksiazka - Greenbook?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że będzie - tylko teraz jest niedostępna i to co najgorsze jeszcze przez 2-3 miesiące :( ... w związku z tym zabraknie jej także na czas rozstrzygnięcia konkursu ... Ale jak się tylko ukaże to oczywiście zwycięzcy ją otrzymają

   Usuń
  2. Dziekuje za odpowiedz. Prosze mi jeszcze powiedziec czy po tych 2-3 miesiacach ukaze sie ona w nowym wydaniu?

   Usuń
 9. Dziękuję za WSZYSTKIE fotki, przyznam szczerze, że na początku nie wierzyłem, że aż tyle prac się pojawi. A teraz mam problem bo naprawdę jest mnóstwo REWELACYJNYCH - aż ciężko wybrać ;) ... ale będzie ciężki orzech do zgryzienia przy podejmowaniu ostatecznej decyzji ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. zdjęcia są mega dobre :D a i ich ilość - powalająca. też się nie spodziewałem, że aż tyle prac powstanie i to takich fajnych ;) gdybym ja miał wybierać najlepszą - no miałbym spory problem. mi chyba do gustu przypadły najbardziej: zdjęcie Grzegorza i Bluebook w paszczy rekina i fotka Wojtka - ze świetnym malowidłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo jak się uda zorganizować to fajnie - będzie też mogła wziąć w głosowaniu publiczność ;)

   Usuń
  2. Spoko fotki trzeba przyznać, że wszystkie zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Ja również miałbym spory kłopot z wyborem tej najlepszej foty. Ciekawie to wygląda muszę powiedzieć pozdrawiam.

   Usuń
  3. Dziękuję za uznanie. To miłe, że się zdjęcie podoba.

   Usuń