Ads_700x200

wtorek, 17 lipca 2012

Kurs programowania Androida w Basicu - ruszył

Witam,

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że właśnie na www.forum.atnel.pl ruszył kolejny wspaniały kurs pisania aplikacji na telefony komórkowe pracujące pod kontrolą systemu Android. Prowadzi go ten sam kolega o nicku ariek44, który niedawno napisał kurs programowania telefonów w Pythonie pod Symbianem. Znamy więc już możliwości wspaniałego przekazu kolegi z poprzedniego kursu. Ten zapowiada się równie niesamowicie, a już pierwsze odcinki kursu wywołały ogromne zainteresowanie ;) Zapraszam wszystkich do wątku na naszym forum:


W razie czego zainteresowanym przypominam....link do kursu pythona bo jeszcze mamy wiele telefonów z Symbianem a proszę zobaczyć co można wyczyniać dzięki pythonowi. Należy tu nadmienić, że ta wersja jest całkowicie darmowa bo za środowisko Python nie trzeba uiszczać żadnej opłaty. Nie oznacza to oczywiście, że prezentowany Basci4android nie jest warty swojej ceny. W efekcie końcowym jest ona i tak symboliczna jak na możliwości które nam wszystkim daje warto sprawdzić. Tymczasem poniżej link do kursu pythona - wspaniałego kursu.


tych kursów na prawdę nie warto przegapić ! to jedyna taka okazja i tylko na naszym forum ;) jeszcze raz serdecznie zapraszam.

7 komentarzy:

 1. Kurs pierwsza klasa !!! Również polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, muszę stwierdzić, że ten kurs nie przyda się za bardzo początkującym. Przedstawia on jedynie aspekty jak i co zrobić po stronie androida, zaś po stronie sprzętowej bluetootha już nic. Początkujący użytkownik nie wie jak podłączyć takie cacko, nie wie jak obsłużyć, jak to działa oraz nie widzi jednej najważniejszej rzeczy, który każdy początkujący potrzebuje - schemat podłączenia bt. Jeśli osoba, która przeczytała ten kurs i wie co, i jak - to nie jest to osoba początkująca, tylko z doświadczeniem i takie rzeczy już robiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym szczerze proponował zamiast pisać takich niesprawdzonych opinii po prostu zapytać, zadać pytanie na tym forum - niże pisać takie oceny wyssane niestety z palca, że to nie dla początkujących :(

   Koledze się po prostu nie chce nawet zapytać tylko od razu narzekać .... w ten sposób rzeczywiście dużo się nie zrobi i to w żadnej dziedzinie.

   Szczególnie że co to w ogóle oznacza? .... tu - tzn w tym kursie jest mowa o NAJPROSTSZYM z możliwych połączeń czyli przez RS232 z wykorzystaniem tak popularnych modułów jak np BTM-222

   http://atnel.pl/bluetooth-atb-btm-222.html

   nie ma nigdzie opisanego bluetootha w aspekcie mikrokontrolerów ??? jak to nie ma ? a sprawdzał kolega w książce ?

   http://atnel.pl/mikrokontrolery-avr-jezyk-c.html

   jeśli nie to polecam sprawdzić ... to nie jest tak - że można sobie napisać poradnik, który będzie O WSZYSTKIM, niestety - trzeba założyć że jakieś tam podstawy ktoś zna... ale jeśli nie zna - to autor poradnika właśnie świetnie sobie zdawał sprawę, że na tym forum i w książkach z wydawnictwa Atnel na pewno każdy znajdzie podstawy.

   Usuń
 3. Chciałbym zauważyć ,że w pierwszym poście kursu źle działa link odsyłający do pobrania javy. Proszę to naprawić bo chciałbym zrealizować ten kurs.

  I jeszcze jedno,czy powyżej wspomniana java jest równoznaczna "zwykłej" javie którą się zazwyczaj instaluje na PC.
  Bo ja już mam jave, czy to znaczy że muszę instalować jeszcze tą z kursu dodatkowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co chwila że tak powiem pojawia się ciut nowsza wersja javy, dlatego konkretny link może nie działać. Wystarczy jednak wpisać w google:

   java jdk

   i szybko znajdzie się linki do pobrania wersji dla swojego systemu. Warto jednak pobierać wersję 32-bitową nawet jeśli mamy system 64-bitowy.

   jdk to dodatkowy moduł wymagany dla takich aplikacji, więc trzeba go doinstalować pomimo tego że mamy już w komputerze zainstalowaną typową javę do użytkowania typowych aplikacji klienckich.

   Usuń
 4. Nie wiem, gdzie poszły moje poprzednie komentarze.

  Dlatego je powtórzę.

  Gubię się, kiedy otrzymuje inne screeny, niż podaje autor. Przykładowo, czy wybrać Stand alone SDK czy Studio Android. No, wybrałem Stand.

  Rozumiem, w momencie pisania postu było tak, a teraz (06.01.2015) jest inaczej.

  Dalej jest jeszcze gorzej, chcę wybrać Emulator, autor wybiera Skin 320x480, u mnie nie ma takich opcji, okno nie chce iść dalej do następnego, mimo prób wybierania wszystkiego, co możliwe.

  Stąd moja uwaga, takie podawanie screenów, krok po kroku, ma krótkie nóżki. Szybko traci aktualność, szczególnie jeśli nie podaje się informacji uzupełniającej, o co chodzi.
  Pójdę dalej z instalacją, ale w tym momencie, dla autora zapalam czerwoną lampkę. Może i za wcześnie, ale sorry, na razie zapalam na czerwono, wiele rzeczy się nie zgadza i przy wielu mam naprawdę duże problemy.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie poradniki to świetna rzecz ... i niech kolega tak nie narzeka. Bo czasy się zmieniają , programy się zmieniają i screeny się zmieniają - więc bez przesady. Co? kolega by chciał żeby np w 2012 roku napisać specjalnie dla kolegi poradnik ze screenami na 2027 rok ? ... sorki ale to jakaś przesada

   trzeba albo troszkę teraz własnej inwencji twórczej ... albo poczekać na kolejny poradnik ... jeśli samemu się nie daje rady i nie narzekać na poprzednie. Ja gdy nakręcę poradnik to też będzie obowiązywał w jakimś czasie a nie na przyszłość za 5 lat

   Usuń