Ads_700x200

środa, 28 marca 2018

ATB-USB/RS232 - plus PEŁNY RS232 (-12V/+12V)

Witam,

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować w krótkim filmiku najnowszą wersję 1.4, przejściówki ATB-USB/RS232. W nowej odsłonie przejściówka dostaje opcjonalnie możliwość obsługi pełnego RS232 ale już nie tylko w TTL lecz także w standardzie napięciowym RS232 czyli od -12V do +12V. Łącznie przejściówka potrafi obsłużyć sporo rzeczy, bowiem poza standardowym przeznaczeniem jak z nazwy wynika, można ją również wykorzystać jako PROGRAMATOR AVR, do tego można dokonywać pomiarów temperatury 1-WIRE z czujnikami typu DS18x20, można obsługiwać również RS485. Oczywiście przejściówka jest wykrywana przez MkAvrCalculator jako programator ATB-FT232R, również przez MkClipse. Poza tym przejściówka posiada wszystkie zalety jakie miała poprzedniczka w wersji 1.3, a więc super filtracja zasilania ze szczególnym uwzględnieniem samego układu FT232, czego nie spotkacie nigdy w tanich chińskich przejściówkach, co powoduje, że nawet jeśli chińska przejściówka zaopatrzona jest w FT232R to często jest to podróbka scalaka a nawet jeśli nie to niestety z uwagi na tragiczne rozwiązanie zasilania z USB często powoduje różnego typu awarie. W przypadku ATB-USB-RS232 nie spotkacie się nigdy z takimi sytuacjami. Mogę z pełnym spokojem polecić każdemu kto zajmuje się mikrokontrolerami (nie ważne jakich rodzin), zakup tej przejściówki. Jest to bowiem bardzo ważne wyposażenie warsztatu elektronika.

Przejściówkę można nabyć tutaj: 
Poniżej krótki filmik:


;)

5 komentarzy:

 1. Ładnie i pięknie, tylko zastanawia mnie to że w żadnym nowym urządzeniu tego standardu RS-232 już nie znajdziemy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w automatyce przemysłowej masz setki jak nie tysiące takich złącz, wiele kas fiskalnych ... ale i KUPA innych urządzeń. Poza tym gdy tylko przejściówki ATB-USB-RS232 pojawiły się w sklepie to po 5 godzinach WSZYSTKIE się sprzedały i nie starczyło ich w promocji, która miała trwać do lanego poniedziałki. Dlatego trzeba było dodać przedsprzedaż z promocją i wciąż się sprzedają ... To również pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na pełny RS232.

   Usuń
 2. Kolego Anonimowy - to zależy czym się zajmujesz. Zdziwiłbyś się naprawdę jak dużo urządzeń posiada ten port komunikacyjny, lecz nie zawsze w formie złącza DB-9. Czasami też inaczej się nazywają protokoły komunikacyjne, jednak bazują one fizycznie na RS232.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to co prawda niezbędne w tym artykule, ale przydałby się w jakimś widocznym miejscu link do sklepu gdzie to można dostać.

  OdpowiedzUsuń