Ads_700x200

wtorek, 17 marca 2015

WIFI - Client WWW / PHP

Witam,

Uwaga! zaczyna się kolejny cykl poradników na temat Atnel WIFI ;) Tym razem poruszymy temat który nurtuje i przyprawia o zawrót głowy wiele osób. Chodzi bowiem o wykorzystanie modułów WiFi w roli klienta www czy też klienta PHP. Co się pod tym kryje? Otóż jeśli chcecie z poziomu mikrokontrolera odczytywać dane ze dowolnych witryn www leżących gdzieś na hostingu, jeśli zechcecie w końcu wywoływać skrypty PHP z poziomu procka AVR ... to dobrze trafiliście. Szczególnie skrypty PHP pobudzają wyobraźnię ponieważ dadzą one nam ogromne możliwości. Chodzi o kontaktowanie się w dwie strony! z web serwisem przecież, ponieważ zapytania PHP można rozpatrywać w ten sposób że WYSYŁAMY dowolne dane do serwisu WWW ale także możemy ODCZYTAĆ dane z tegoż serwisu. Przy okazji niejako dowiemy się jak wprowadzać moduły WiFi w tryb komend AT bezpośrednio z trybu transparentnego a także dowiemy się jak to zwykle bywa "co nieco" na temat technik programowania w C. Tak tak, o tym będziemy mówić, otworzą się przed nami wrota ogromnych możliwości ;) ale ok, nie uprzedzajmy faktów, zapraszam do obejrzenia wszystkich odcinków tego cyklu ...
przy tej okazji możecie pobrać sobie grafikę naszej graficzki Karoliny, taką hmmm wizję "kuźni Atnel" ... mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się wprowadzić pewne fajne rozwiązania .... no ale o tym kiedy indziej - teraz może przyda wam się nowa grafika na pulpit ;) w większej rozdzielczości.Poniżej kolejne odcinki:

część 01

część 02

część 03

część 04


część 05

;)

11 komentarzy:

 1. To raczej wygląda jak spawalnia. Spawalnia alchemika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle zapowiada się emocjonująco ;)
  Na końcu części pierwszej powiedziałeś "mała chwileczka przerwy" i od razu myśl w mojej głowie "będzie trzeba poczekać do jutra :(", ale z przyzwyczajenia odświeżam blog, a tam pojawiła się w międzyczasie część 2 :D
  Pierwszy raz dla mnie mała chwileczka, była naprawdę mała :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć! :) Posiadasz naprawdę wielki talent do pisania, trzeba Ci to przyznac, rzadko kiedy trafia się na az tak swietny blog, mam nadzieje, ze dane mi będzie jeszcze dlugo czytac Twoje wrecz idealne wpisy.Twoje teksty naprawdę przyciagaja do siebie uwage czytelnika :) Mogę to stwierdzic po sobie, ponieważ ledwo co skoncze czytac jeden Twoj wpis, to mam już ochotę na to, by czytac kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna seria poradników - cieszy mnie to niezmiernie! Niestety póki co nie mogę ich obejrzeć ani posłuchać, bo coś mi dzisiaj komputer szaleje i myślę, że muszę już zainstalować w końcu te aktualizacje, które tak długo odkładam na inny czas. W każdym razie gdy już wszystko będzie grało to z pewnością uda mi się obejrzeć. Będe śledzić tę serię!

  OdpowiedzUsuń
 5. A może połączyć C z Pythonem tak jak w grze Cywilzacja zrobiono. W naszym przypadku front strony w Pythonie na Hostingu z pięknymi wykresami , pięknym interfejsem użytkownika i wymiana danych z Atmegą . Tak sobie głośno dumam . C już zakumałem dzięki Mirkowi i kręci mnie teraz do Pythona, jako pomostu pomiędzy światem PC a światem mikrokontrolerów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie: czy istnieje możliwość dodania kodu w załączniku? Ciężko się przepisuje z komputera :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Dołączam się do prośby kolegi wyżej. Możesz udostępnić projekt z eclipse'a?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie w sprzedaży na płytach DVD ... a na razie można z poradnika pisać

   Usuń
  2. ok, to czekam na płytę a tymczasem piszę razem z poradnikiem

   Usuń
 8. Jest gdzieś kod? Ogólnie świetne poradniki, dzięki!

  OdpowiedzUsuń