Ads_700x200

niedziela, 25 stycznia 2015

Programowanie WIFI - platforma testowa dla każdego

Witam,

Właśnie rozpoczynam cykl poradników na temat programowania ...hmmm w zasadzie programowej obsługi modułów ATNEL-WIFI232-T. Nie mniej jednak tytułem absolutnego wstępu muszę przygotować specyficzną mini platformę testową do pierwszych naszych wspólnych prac, do pierwszych lekcji w ten sposób aby KAŻDY mógł z niej skorzystać, nawet te osoby, które nie posiadają jeszcze żadnego zestawu uruchomieniowego. Dlatego na start weźmiemy niewielką płytkę stykową, mały procek ATmega8, diodę LED i przystąpimy do testów zarówno z modułem Bluetooth ATB-BTM-222 a także w końcu z upragnionym WIFI ;) ... tak tak ... wiem, te dwa mini poradniczki to jeszcze nie programowanie - ale tu zwracam uwagę na BARDZO ISTOTNE sprawy. Wspominam wyraźnie, że będę bazował w kolejnych poradnikach mocno na Greenbooku i dlaczego. Myślę, że warto obejrzeć także ten krótki materiał, a szczególnie przez osoby, które stawiają absolutnie pierwsze swoje kroki w tej dziedzinie tzn w dziedzinie programowania mikrokontrolerów.Poniżej filmiki:
;)

5 komentarzy:

 1. Świetna sprawa, apetyt cały czas rośnie:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam no widzę, że wreszcie coś co mi się przyda i wielu innym użytkownikom. Nie mogę się już do czekać przetestowania tej platformy, ponieważ uwielbiam testować jakieś nowe aplikacje i platformy. Zobaczymy jak to się będzie sprawdzać w praktyce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam ,chciałbym zapytać o zastosowanie pinu PWR_SW ,potrzebuję usypiać moduł. Z pdf wywnioskowałem ,że by to zrobić należy podać na nóżkę 7 stan niski "0" . Potem jednak jak ponownie wystawię "1" ,to moduł łączy się z routerem od początku (czyli tak jak po włączeniu zasiania) ,czy też powrót z uśpienia do ponownego działania jest szybszy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną to jedyny sposób i nie jest on (ten czas budzenia) zbyt długi.

   Usuń
 4. Bo drugą opcją było odcinanie mu napięcia poprzez zewnętrzy klucz na IRF. Ale skoro opcja usypiania i budzenia zadziała tak samo ,to chyba z niej skorzystam.

  OdpowiedzUsuń