Witam,
Tym razem już krótko i bez owijania w bawełnę, przechodzimy do omówienia liczb szesnastkowych inaczej mówiąc hexadecymalnych. Naturalnie tematem poradnika będzie także konwersja tych liczb na postać binarną oraz dziesiętną a także odwrotnie z dziesiętnej na szesnastkową. Nie chciałem już dzielić tego poradnika na dwie części i niestety znowu słowo "króciuki" poradnik rozkompresowało mi się do jednej godziny. Mam nadzieję, że wytrzymacie ze mną i że uda mi się przekazać mój punkt widzenia i postrzegania tych liczb a także jak się nimi posługiwać w różnych sytuacjach życiowych. ;) Zapraszam więc do mojej tablicy elektronicznej.
poniżej film na youtube:
;)
Witam, jak się nazywa ta podstawka pod zestaw uruchomieniowy, ewentualnie gdzie mogę ją kupić?
OdpowiedzUsuńMoże nie sprecyzowałem pytania, mam namyśli podstawkę z tego oto filmu:
Usuńhttps://www.youtube.com/watch?v=2zMTfuhOtBA, z minuty 8:31, która jest przymocowana do zestawu.
Przepis na tą podstawkę można znaleźć na naszym forum
Usuńwww.forum.atnel.pl
kolega SunRiver podał dokładny przepis jak ją zrobić sobie we własnym zakresie. A ta z filmików to właśnie ..... dostałem ją w prezencie od SunRiver'a ;)
Super poradnik i metody w nim zaprezentowane banalnie proste i łatwe do przyswojenia.
OdpowiedzUsuńMiło Pana Mirka znów widzieć. Oby tak dalej, dzięki.
Panie Mirku tam nie ma przypadkiem błędu w momencie 19:45?
OdpowiedzUsuń32+16+8+1=57 :) A u Pana wyszło 50
ale przecież tam mówię o liczbie 0x32 .... to jest 32+16+2 czyli = 50
Usuńja tam pod koniec się pomyliłem gdzie było 166 i musiałem to zasłonić przy montażu inną wartością
więc sprawdź proszę jeszcze raz Michał ok ? ... no chyba że ja jeszcze czegoś nie widzę
A no tak, przepraszam za zamieszanie, widocznie mi się pokręciło, mój błąd.
OdpowiedzUsuńA nie ma za to - mi też się niestety zdarzy czasem pomylić, więc jestem wtedy wdzięczny za taką uwagę. Żaden kłopot.
UsuńSuper poradnik Panie Mirku.
OdpowiedzUsuńOd siebie dodam, bo może nie wszyscy wiedzą,że w Win7 jest świetny kalkulator programisty.Pod standartowym panelem, gdzie wyświetlany jest wynik,jest jeszcze dodatkowy panel w którym można ustawiać długość słowa a w nim każdy bit osobno.Świetna zabawa.Można wykonywać wszystkie konwersje, które Pan Mirek omawia w poradnuku, a także operacje bitowe omawiane w bluebook'u.
Pozdrawiam.
Świetny poradnik Mirku. Ty to potrafisz przystępnie wszystko wytłumaczyć byle tak dalej. A tak na marginesie to pytanie o te podstawki pod zestaw ATB. Gdzie to można nabyć?
OdpowiedzUsuńPodstawek nie ma w sprzedaży - można samemu zrobić na podstawie przepisu na naszym forum. Trzeba szukać postu kolegi SunRiver, który dał dokładną instrukcję jak to sobie wyciąć.
UsuńMirku ,powiedz proszę coś o tej tablicy elektronicznej którą używasz ,przydałaby mi sie taka ,przy tworzeniu prototypów rysuje czasem gdzie popadnie ,potem wszędzie walają się kartki ,kiedyś nawet skanowałem to do plików ,miałem zeszycik itp. Sam wiesz jak to jest jak cie natchnie ,coś wymyślisz i rysujesz na czym popadnie. Nie zawsze też chce mi się odpalać kompa i rysować od razu schemat w Eaglu. Zaczynam głównie od typowych odręcznych laurek :) , możesz podać jakiś link do tej tablicy ? ,a może to po prostu jakaś aplikacja na tableta?
OdpowiedzUsuńAle ja już wielokrotnie na blogu i yotube na to odpowiadałem ;) ale to nic - powiem jeszcze raz
Usuńta tablica to:
Sony Vaio Duo 13
i jedna z aplikacji na tego ultrabooka Vaio Paper ... ale są jeszcze inne
wpisz w googla tą nazwę wyżej to zobaczysz w czym rzecz
O ten vaio trochę kosztuje. Zainstalowałem sobie aplikację papirus w tablecie z samsunga ,działa bardzo podobnie, dzięki.
OdpowiedzUsuńWitam Panie Mirku (jestem początkujący Maciek 222 :) ) chciałbym tylko powiedzieć, że przy kupnie całej rolki 4m w większości wypadków (net :) )1 dioda jest popsuta (tzn świeci ale nie transmituje dalej) - no chyba, że ja miałem pecha :) pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńP.S. Podziwiam Pana bezinteresowną pracę dla nas - dzięki