Strony

sobota, 30 sierpnia 2014

Eclipse Gadget - mały przydatny programik

Witam,

Chciałbym wam przedstawić a jednocześnie oddać w wasze ręce małe narzędzie, które przygotowałem na potrzeby częstej pracy z Eclipse. Program gadżet, ale pomimo to okazuje się być przydatny i czasem niezastąpiony. Posiada ciekawe funkcjonalności i dobrze dopracowany a także intuicyjny interfejs użytkownika. Pozwala bez zaglądania w okno Console, szybko jednym rzutem oka sprawdzić informacje po kompilacji. Często są one ukryte ponieważ zwykle konsolę mamy zmniejszoną do minimum aby mieć jak najwięcej miejsca na kod źródłowy. Wtedy nieoceniony może być taki gadżet. Tym bardziej, jeśli sam potrafi "wyśledzić" jakiego eclipsa odpalamy, ba! co więcej potrafi wyśledzić jakiego workspace używamy. Na początku w pierwotnej wersji programu, był klawisz "ustawienia" i trzeba było to sobie ręcznie ustawiać. Ale stwierdziłem, zaraz zaraz - hola hola - po co człowiek ma się męczyć - a niech że program zrobi wszystko za niego ;) ... no i zrobiłem ... oceńcie sami:

czwartek, 21 sierpnia 2014

Wyświetlacz OLED - FONTY - Part 04a

Witam i bez zbędnych już zapowiedzi - zapraszam:

każdy wie o co chodzi ...


sobota, 16 sierpnia 2014

Dual OLED - czyli PART 03 a/b

Witam,

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się już mniej tajemniczy, ot po prostu trzeci już odcinek ale w dwóch częściach A i B, poradnika z cyklu tworzenia bibliotek do wyświetlaczy OLED. Zaczniemy od ostatniej czynności niskopoziomowej, czyli oprogramowania możliwości podłączania DWÓCH wyświetlaczy OLED naraz do jednego mikrokontrolera i wyświetlania na każdym z nich z osobna innych informacji ;) a skończymy na rysowaniu i odtwarzaniu bitmap. To jest dokładnie ten moment, kiedy ujrzy światło dzienne nowa odsłona programu Pixel Factory. Tym razem w programie ruszy generowanie właśnie bitmap dla wyświetlaczy monochromatycznych, czyli tak naprawdę nie tylko dla wyświetlaczy OLED ale również np dla serii KS108 itp. Myślę, że dodatkowo dzięki możliwości przechwytywania obrazków z ekranu na potrzeby tworzenia bitmap dla naszych milusińskich wyświetlaczy oraz z uwagi na fakt, iż funkcjonalność ta w programie PixelFactory będzie zupełnie za FREE, stanie się dodatkowym atutem, ale także pozwoli być może na wsparcie z Waszej strony szanowni widzowie dalszego rozwoju tych moich darmowych poradników. Licząc na to, biorę się za robotę i przygotowuję dla was kolejne ciekawe odcinki poradników. Tymczasem zapraszam do obejrzenia trzeciej części n/t OLED.

środa, 13 sierpnia 2014

Nietypowe zdjęcie ATB


Witam, 

Chciałbym się z wami podzielić pewnym zdjęciem, które ostatnio udało mi się zrobić. Przedstawia ono zestaw ATB 1.04 ale w taki ciekawy sposób jeśli chodzi o oświetlenie. Jak wiecie a może nie wiecie, fotografia to moje kolejne hobby i dlatego często pasjonuje mnie robienie różnych dziwnych fotek. Spróbujecie zgadnąć jak to zostało zrobione? jak zostały uzyskane te efekty gwieździstych rozświetleń w przelotkach ? ..... Pewnie dla zawodowego fotografa nie będzie tu dużo do myślenia ... nie mniej jednak mam nadzieję, że za jakiś czas mi również uda się z wami podzielić tym co ja wiem na temat podstaw fotografii i jak zaczynać w tym zakresie. Tymczasem zapraszam do rzucenia okiem na fotkę...

niedziela, 10 sierpnia 2014

Gadżety Atnel - wsparcie bloga i poradników

Witam,

Tym razem, krótki tylko 3-minutowy materiał filmowy. Powstał on tak naprawdę dzięki waszym pomysłom. Chodzi mianowicie o wprowadzenie drobnych gadżetów do sprzedaży, które będą stanowiły (podkreślam) w pełni dobrowolne wsparcie dla w pełni darmowych poradników teraz i w przyszłości. Liczę na odzew i zakupy nie tylko gadżetów ale także innych artykułów w sklepie internetowym www.sklep.atnel.pl. Na obecną chwilę są to pierwsze partie (niewielkie) koszulek oraz kubków z firmowymi nadrukami. W tym miejscu jednak chciałbym złożyć specjalne podziękowania koledze o nicku BogdanC z naszego forum.atnel.pl, który to zaprojektował znak graficzny (logo) naszego forum (ŁĄCZY NAS PASJA). Mam nadzieję, że się wam spodoba. Ja z miłą chęcią przyjąłem TAKI podarunek od kolegi BogdanC. Ślicznie dziękuję i kłaniam się w pas. Naprawdę świetne hasło reklamowe dla naszej społeczności, liczę na to, że osoby, które gdzieś tam w Polsce a może i poza krajem spotkają się, w takich koszulkach, nie omieszkają zamienić ze sobą słowa - równie przyjemnie i przyjaźnie jak na naszym wspólnym forum. Dziękuję wam wszystkim za już okazane wsparcie. Nie wiem co bym zrobił bez waszych pomysłów.

piątek, 8 sierpnia 2014

Wyświetlacz OLED - I2C Library - Part 02

Witam,

Jak myślicie ? warto dalej lecieć z tematem ? ;) Pytanie retoryczne, pewnie że warto ... nie ma co się zatrzymywać na obsłudze SPI jeśli chodzi o OLED'dziki ponieważ jak sami zobaczycie - możliwość sterowania za pomocą tylko dwóch przewodów także ma swoje plusy. Wprawdzie dzisiaj omówimy sobie obsługę tylko w oparciu o sprzętowe I2C (TWI) to myślę, że nikt nie będzie miał kłopotu (mając Bluebooka) aby przerobić to sobie na w pełni programowe I2C ;) Zapraszam do zabawy i zobaczcie, że to nie tylko nie jest trudne a wręcz przeciwnie - łatwe. Co więcej dzięki temu, że zobaczycie jak do tego się podchodzi to myślę, że takie myślenie przyda się wam w wielu różnych własnych projektach ... Więc bez zbędnego owijania w bawełnę lecimy .....

sobota, 2 sierpnia 2014

Wyświetlacz OLED - C Library - Part 01


Witam,

W końcu po długiej i ciężkiej pracy nadchodzi, seria poradników na temat "jak budować bibliotekę do obsługi wyświetlaczy OLED na bazie Arduino". Przy czym zaznaczam, ta część to sporo teorii i mojego ględzenia a jeszcze nie pisanie konkretnego kodu biblioteki, więc jeśli nie jesteś zainteresowany(-a) tym jak to się ma od podstaw, o co chodzi w bibliotekach arduino - żeby później umieć samemu sobie je przerabiać, to spokojnie można sobie ten odcinek odpuścić i nie oglądać, tylko poczekać na kolejny ok ? Piszę o tym, żeby później nie słyszeć zarzutów - że z tego odcinka dla niektórych nic nie wynika. Tymczasem ja postanowiłem podejść do tego bardzo drobiazgowo i pokazać CAŁĄ drogę myślenia i to jak ja sam dochodziłem po kolei do poszczególnych etapów tworzenia od całkowitych podstaw takiej biblioteki. A zaznaczam, że tworzę ją niejako na żywo, na waszych oczach, wręcz razem z wami ... Liczę, że dla niektórych widzów będzie tu jednak sporo ciekawych informacji - jak należy podchodzić do takich zagadnień od podstaw. Myślę że takich informacji nie spotkacie w innych poradnikach. Czy to dobrze? czy źle ? ... tego nie wiem - to już taka moja natura - że pokazuję i przekazuję swoją skromną wiedzę w taki dość specyficzny sposób.