Strony

sobota, 27 kwietnia 2013

Zapowiedź !

Dodaj napis
Witam,

już wkrótce, już niedługo - bardzo ważna i nieoczekiwana aktualizacja programów MkAvrCalculator oraz ATB Manager - tego jeszcze nie było .... piorunujący efekt gwarantowany ;)

Wprawdzie, największe zmiany zajdą pod względem potrzeb użytkowników zestawów ATB firmy Atnel, ale i dla wszystkich, którzy ich nie posiadają też będzie spora gratka ;) oj będzie ... dla wszystkich miłośników Eclipsa również - tyle mogę zdradzić.

Czekamy na zakończenie prac ... niedługo się odezwę z tajnego laboratorium .... over

Eclipse - własne skróty - własny szablon

Witam,

Tym razem zapraszam do obejrzenia tak krótkiego poradnika video, że sam jestem w szoku jak udało mi się nakręcić coś tak krótkiego ;) Praktycznie to jest coś w rodzaju notatki video a chodzi o małą lecz jakże wygodną i rozleniwiającą poradę do Eclipsa. Tak tak - Eclipse potrafi nas rozleniwiać serwują mnóstwo świetnych mechanizmów, które w zasadzie można wciąż odkrywać albo odkrywać na nowo. Wprawdzie już podobny poradnik pojawił się na naszym forum.atnel.pl, to jednak w materiale video wyjaśniam, krótko dlaczego ja postanowiłem wrzucić tutaj taką swoją mini wersję. Nie będę zdradzał szczegółów w opisie za to napiszę wyraźnie - że tym razem tylko 7 minut oglądania - ale może też ktoś uzna to za przydatne? Mnie się bardzo przydaje bo przyjemnie rozleniwia.

czwartek, 25 kwietnia 2013

ENCODER AVR - Callbacków ciąg dalszy cz.2

Witam,

Troszkę to trwało, zanim przygotowałem kolejną część poradnika jeśli chodzi o prezentację podstaw związanych z obsługą, rejestracją, zastosowaniem callbacków, ale w końcu nadszedł czas ;) Dzisiaj chciałbym poruszyć ważny temat jakim jest REJESTRACJA Callbacków ale takich, do których możemy przekazywać argumenty. Co więcej, przedstawię także jak przygotować sobie zdarzenie, które będzie korzystało jednocześnie aż z dwóch niezależnych od siebie callbacków. Wyjaśnię zatem zalety wykorzystywania takich mechanizmów we własnych programach i mam nadzieję, że uda mi się również ciebie zachęcić do tego abyś od dzisiaj wciąż myślał o callbackach i je stosował we własnych projektach. Tyle, że jak to u mnie bywa, znowu zachciało mi się przedstawić niejako przy okazji dosyć ciekawą obsługę takiego typowego enkodera. Uznałem, że zagadnienie to idealnie będzie się nadawać do tego poradnika, tak aby przy okazji callbacków jeszcze mieć coś gotowego dla każdego czyli bardzo fajną i przyjazną obsługę ENKODERÓW, przynajmniej tych służących jako pokrętła i klawisze w naszych urządzeniach. W sumie Enkoder to proste stworzenie, jednak jego poprawna obsługa niejednokrotnie nastręcza kłopotów. Dlatego myślę, że wybaczycie mi iż przygotowałem tutaj coś w rodzaju: "2 w 1" albo "all in one" ;) .... Jeśli ktoś nawet do końca jeszcze nie zrozumie callbacków to przynajmniej skorzysta z tego poradnika w ten sposób, że dostanie fajną bibliotekę do obsługi enkodera, który przecież często bywa przydatny.

czwartek, 4 kwietnia 2013

Siłujemy się z CALLBACKAMI w C

Witam,

z uwagi na sporą ilość maili ale także zapytań na www.forum.atnel.pl postanowiłem zrobić taki mały niewielki ale tekstowy cykl poradników, który ma przybliżyć zagadnienie CALLBACKÓW w C. Będą także i EVENT'y oraz funkcje do rejestracji callbacków - ale wszystko po kolei. Zapraszam do tego troszkę jakby interaktywnego mini kursu, który ma być wspomaganiem niejako do pierwszej książki:

http://atnel.pl/mikrokontrolery-avr-jezyk-c.html

a dokładniej mówiąc do ćwiczeń opisanych w kilku ostatnich rozdziałach. Piszą bowiem czytelnicy, że troszkę skomplikowane te przykłady w książce, a w drugiej to już w ogóle ;) ... no ale tak po prawdzie - jeśli chodzi o te ciut bardziej zaawansowane zagadnienia z języka C - to nie da rady tak nad zbyt prosto przedstawić .... chociaż ? ... no staram się jak najprościej ale nie wiem czy mi się do końca uda ... oceńcie sami i zapraszam do merytorycznej dyskusji.

środa, 3 kwietnia 2013

Eclipse - nie działa mi printf dla float

Witam,

W związku z dość częstym pytaniem, które pojawia się w mailach i nie tylko postanowiłem napisać ten krótki mini poradnik do kącika Eclipse na moim blogu ;) O co chodzi? Często spotykam się bowiem z takim pytaniem:

"mam problem z funkcją sprintf zamiast liczby float na wyświetlaczu pojawia mi się znak ?"

no to proszę - oto nadlatują posiłki z pomocą ;) Wystarczy tylko dodać kilka prostych ustawień do toolchaina dla projektu, w którym chcemy wykorzystywać wyświetlanie czy obsługę liczb float. Pokażę to najlepiej chyba na przykładzie screenshotów poniżej: