Strony

czwartek, 3 maja 2018

ATB-USBasp 4.2 premiera

Witam,

Jest mi niezmiernie miło przedstawić Wam najnowszą wersję programatora firmy ATNEL o nazwie ATB-USBasp ver. 4.2. Zgodnie z grafikami przedstawiającymi pierwsze opisy, zajawki programatora - zawiera on pewnego rodzaju PLAZMIDY ;) ... tak tak ... to coś na kształt plazmidów z gry Bioshock! ;) Jeśli ktoś jej nie zna - to warto rzucić okiem chociażby na youtube. Idąc tą drogą i ulegając inspiracji plazmidów z Bioshocka firma Atnel postanowiła wyposażyć swoją najnowszą wersję programatora w pewne dodatkowe i zdecydowanie nowatorskie właściwości pozwalające na mocne poszerzenie zakresu użytkowania. W efekcie końcowym, przestaje to być li tylko programator mikrokontrolerów AVR ale także zaczyna pełnić rolę typu "Multi TOOL" czyli uniwersalnego narzędzia rozwojowego oraz diagnostycznego, które bywa bardzo często potrzebne w warsztacie nawet początkującego elektronika czy entuzjasty programowania mikrokontrolerów. Ale po co zbyt dużo mówić - zapraszam na prezentację w kilku częściach ;)




oto filmiki:





;)

8 komentarzy:

  1. Jaka jest różnica w prędkości programowania, między prezentowanym programatorem a programatorem Atnel FT232R? Który jest szybszy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. hmmm akurat tego porównania nie zrobiłem ;) ale obiecuję zrobić i przedstawić również wyniki ;)

      Usuń
    2. No i sprawdziłem ;) ATB-FT232R programuje też ok 10s czyli najnowszy ATB-USBASP jest wciąż szybszy o 32%

      Usuń
  2. Nie no kurde Panie Mirku ....... brawo Ty
    Pozdrawiam z miasta o najdłuższym rynku w Europie i tam gdzie urodził się K. Klenczon.

    OdpowiedzUsuń
  3. Skoro będzie firmware update to znaczy że kod będzie też otwarty? Bo znajdą się spece co szybko wyjmą w locie plik binarny i będą go analizować.

    OdpowiedzUsuń
  4. Dobra robota Mirek!

    OdpowiedzUsuń
  5. Czyli jak rozumiem, za pomocą tego można zaprogramować mikrokontroler, ale też można podpiąć UART pod port szeregowy i nie trzeba dodatkowej płytki do szybkiego debugu w trakcie pisania programu? :-)

    OdpowiedzUsuń