Strony

wtorek, 24 lutego 2015

AVR WEB - WIFI HTTP Server !

Witam,

Hmmm wyszedł dość skomplikowany tytuł ale chyba każdy z was wie o co chodzi. Dzisiaj rozpoczyna się krótki cykl poradnika na temat jak uruchomić serwer HTTP (web server) na małym procku AVR. Uwaga! tym razem nie będziemy bawić się w implementację stosu TCP w procku. Tym razem zaprzęgniemy do roboty w tym zakresie moduł ATNEL-WIFI232-T, który posiada już wbudowany stos TCP. Przy okazji niejako uzyskamy taki serwer z możliwością pracy bezprzewodowej, czyli radiowo! po WiFi!. Przygotujcie się na dawkę szaleństwa ;) ... przy czym mówiąc to mam na myśli nie tylko fakt - super łatwej implementacji tego rozwiązania ale także (a może niestety) nader rozbudowanej dawki mojego poczucia humoru. Jeśli kogoś moje poczucie irytuje i nie odpowiada to proszę sobie od razu przewinąć filmik do czasu 19:10. ;) 

wtorek, 17 lutego 2015

GreenScreen - efekty specjalne - jak to jest zrobione?

Witam,

W dzisiejszym bardzo nietypowym poradniku (nietypowym ponieważ nie dotyczy tym razem ani elektroniki ani języka C) ;) ... chciałbym (w odpowiedzi na wasze maile i zapytania innymi drogami) odpowiedzieć w jaki sposób realizuję u siebie takie "ala" efekty specjalne. Może to za duże słowo, że efekty specjalne - no ale zobaczcie sami. Czasem trzeba co nieco pokombinować, natrudzić się aby wymyślić dobrze jakiś efekt tzn żeby na końcu był dobrze widoczny na ekranie. Oczywiście całość nabiera smaku i kolorytu jak się doda odpowiednie odgłosy i podłoży odpowiednie tło ... ale właśnie - jak to jest zrobione ? - zapraszam na kilka minut materiału:

niedziela, 1 lutego 2015

ATB-WiFiASP - bezprzewodowy programator AVR

Witam,

Miło jest mi dzisiaj przedstawić Wam rozwiązanie stanowiące w istocie rzeczy bezprzewodowy programator AVR, czyli ATB-WiFiASP ;) .... Powstał on na bazie takich składników jak: MkBootloader oraz ATNEL-WIFI232-T. Wprawdzie określenie to słuszne jest tylko w zakresie procków większych niż ATmega8 czyli generalnie rodziny ATmeg, czyli tych w których w naturalny sposób działa bootloader obsługiwany przez program MkBootloader. Tak jest to pewne ograniczenie, ale coś za coś. W tym przypadku otrzymujemy rozwiązanie które (śmiało można powiedzieć) miażdży konkurencyjne rozwiązania swoją funkcjonalnością ;) Można by to nazwać wręcz "Multiprogramator" ponieważ każde urządzenie zawierające moduł ATNEL-WIFI232-T już z marszu posiada niejako tego typu możliwość! Reasumując siedząc wygodnie w jednym miejscu można programować wsady w wielu różnych mikrokontrolerach, które znajdują się wokoło. Można także nosić przy sobie moduł WIFI i w razie potrzeby podłączać go do urządzenia - aby spełnił rolę programatora. Co ciekawe - równocześnie moduł może posłużyć do zmiany konfiguracji czy parametrów pracy naszego urządzenia za pomocą czy to terminala w PC czy dedykowanego programu albo wręcz za pomocą aplikacji na smartfonie. W tym momencie otwierają się ogromne możliwości i wysoki komfort pracy. Zapraszam na krótką prezentację rozwiązania oraz nowszą, kolejną odsłonę programu MkBootloader.