Witam,
Cieszę się z dzisiejszego dnia .... dla mnie to wielki dzień ;) ... dlaczego? ... dlatego, że dzisiaj w końcu udało mi się wyprodukować pierwszy taki już prawdziwy odcinek na temat programowania mikrokontrolerów w języku C pod kątem wykorzystania modułów ATNEL-WIFI232-T. Wiem, wiem ... wielu z was czekało cierpliwie na te odcinki, ale chyba sami przyznacie, że to co pokazałem do tej pory (no może ktoś mógłby się przyczepić do całkiem pierwszego odcinka, gdzie gadałem po chińsku), to było konieczne. Staram się rozwijać sytuację jak scenariusz dobrego filmu. Dzięki temu jak mniemam uda się zająć tym modułem nie tylko tym, którzy już z językiem C są "za pan brat" ale także wszystkim (nawet tym całkowicie) początkującym ... z którym sam się tam mocno wciąż utożsamiam. Życzę więc wszystkim sukcesów i powodzenia, na początku podczas ćwiczeń, które być może przejdziecie razem ze mną, a później już w samodzielnych projektach!
Przy okazji chciałbym wam wytłumaczyć ten rysunek, który możecie obejrzeć tu w powiększeniu ;) Otóż hasło które na nim jest widoczne, że ATNEL-WIFI wciąga internet nosem ;) nie jest przesadzone - wkrótce sami zaczniecie się przekonywać w toku poniższych poradników o jego możliwościach i liczę, że zrozumiecie - że nie jest to przesada ;)
Zapraszam na filmiki, cała seria będzie pojawiała się w tym wątku, który też zostanie przyklejony na głównej stronie bloga, ale także pojawi się jako oddzielna playlista na moim kanale youtube. Liczę na wasze wsparcie i szepnięcie znajomym szczególnie w internecie ... o tym co robię, o książkach , o modułach WIFI itd.
;)
Długo oczekiwany poradnik ;)
OdpowiedzUsuńNareszcie programowanie;]
OdpowiedzUsuńMała przerwa a tu drugiej części brak :-(
OdpowiedzUsuńNo no ... pewnie fajnie by było jakby tak odcinki leciały jak kule z kałasznikowa ;) .... ale niestety - wszystko trwa, mnóstwo pracy
Usuńwięc trzeba też cierpliwości ... a w międzyczasie postarać się mi pomóc i poinformować swoich znajomych gdzie się da o tym co robię ok ? ;)
Elegancko zabieram sie do oglądania :-)
OdpowiedzUsuńSuper Mirku, dziękujemy za przekazywaną wiedzę, pochłaniam ją jak odkurzacz :)
OdpowiedzUsuńSerdeczne pozdrowienia!
Wlasnie tego brakowalo, takie przyklady na led sa najlepsze! ,w GB bylo po prostu za duzo informacji i to oglupialo. Mysle ze w rozumieniu BB duza role odegraly poradniki video i teraz z GB bedzie tak samo. Wielkie dzieki Mierku teraz juz wszystko staje sie jasne ! :)
OdpowiedzUsuńSwietne wpisy, naprawdę :) Polecam Twojego bloga kazdemu, kto poszukuje czegoś dobrego, niesponsorowanego do czytania w sieci :) Od natłoku reklam oraz artykułów sponsorowanych w polskim internecie naprawdę za przeproszeniem się szerzy, przez co ciezko oddzielić przyslowiowe ziarno od plew :)
OdpowiedzUsuńwpadł mi pomysł a może tak wydać zapis turtiali na płytce DVD??
OdpowiedzUsuńcałość jako komplet lub podzielone tematycznie płytki DVD tematycznie??
Tak tak - docelowo będzie to na DVD
UsuńSuper poradniki, super moduły, dzięki za wszystko
OdpowiedzUsuńPowiem tak ,masz Mirku dar uczenia!!! ,serio. Poradniki z Magic LED nauczyły mnie tworzyć bibliotekę , poradniki z OLED funkcji, a ten teraz odbierania na UARCIE stringów :)
OdpowiedzUsuńJakbyś jeszcze zrobił jakieś ćwiczenie na żywo ze wskaźników byłoby super. Wiem ,że jest w poradniku o Snake ,ale tam jak w GB jest za dużo na raz.
Proste ćwiczenie na LED czy klawiszach ze wskaźnikami byłoby super i wielu by pomogło.
Jestem takiego samego zdania, wskaźniki na prostym przykładnie to było by to:)
UsuńW sumie jeśli chodzi o Echo ,to można przecież zrobić tak by linia RX procka z linią RX przejściówki była połączona razem do linii TX przejściówki. Szkoda, że nie mogę zamieścić schematu ,ale myślę ,że opis jest czytelny ,tak jak testujemy samą przejściówkę łącząc TX i RX i mamy echo ,tak dołączamy do tego jeszcze RX procka. Więc dane lecą i do procka i spowrotem do putty (nie potrzeba biblioteki i wysyłać echa prockiem) ,popraw mnie proszę Mirku jeśli się mylę ,pozdrowki.
OdpowiedzUsuńno ale pewnie że tak można ;) to najnormalniejsze podsłuchiwanie za pomocą RS232 ... dla mnie to tak oczywiste że aż o tym nie wspominam ... no ale może rzeczywiście nie dla wszystkich to tak oczywiste - więc dobrze że przypominasz
UsuńMam nadzieje, że dzięki Twoim wskazówką to ogarnę.
OdpowiedzUsuń